Alberto Giuliani: “Her Maçın Kendine Özgü Bir Hikayesi Var”

HomeRöportaj

Alberto Giuliani: “Her Maçın Kendine Özgü Bir Hikayesi Var”

A Milli Erkek Voleybol Takımı'nın başantrenörü Alberto Giuliani, 2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası öncesinde Portekiz ile yapacakları maç öncesi değerlendirmelerde bulundu. Giuliani, her maçın kendine özgü bir hikayesi olduğunu ve takımın performansını geliştirmeye odaklandıklarını vurguladı.

Filenin Efeleri Avrupa Şampiyonası’nda Son 16’da
Filenin Efeleri, Finlandiya’yı 3-2 Mağlup Etti
Filenin Efeleri İlk Yenilgisini Aldı

2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda dördüncü maç için hazırlanan A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörü Alberto Giuliani, önemli Portekiz karşılaşması öncesinde TVF’nin resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Giuliani şunları dile getirdi:

“Her maçın kendine has bir hikayesi var. Fransa ve Romanya maçlarında kötü bir performans sergilediğimizi düşünmüyorum. Maçın belirli anlarında zorlandık, ancak Romanya karşılaşmasında hücumda oldukça iyiydik. Servis konusunda sıkıntı yaşadık. Yunanistan maçında ise servislerimizi geliştirerek hücumlarımıza ekledik ve daha iyi bir performans sergiledik. İlerleyen maçlarda da bu şekilde devam etmeyi umuyoruz. Sadece sahada değil, oyuncularımız da kalplerini koyarak mücadele ettiler. Bu, bizim için çok önemli bir galibiyetti çünkü sıralamada bize avantaj sağladı. Pazartesi günü zorlu bir maç bizi bekliyor. Takımların istatistikleri genellikle birbirine yakındır. Portekiz ise farklı bir karaktere sahip. Yüksek düzeyde performans sergiliyorlar.”

YORUMLAR

YORUMLAR: 0