CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu Ön İzleme

HomeDünyaAvrupa Ligleri

CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu Ön İzleme

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki heyecanı yakından takip edin. Türk ve İtalyan güçlerinin mücadelesi, Eczacıbaşı Dynavit, Savino del Bene Scandicci ve diğer takımlar arasında nasıl bir rekabet olacak.

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi’nde Yeni Sezon Başlıyor
CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu Ön İzleme
Heyecan Dolu Beş Setlik Milano ve Novara Mücadelesi, Almanya ve Türkiye’de Sürpriz Yok

Türk ve İtalyan Güçleri Arasında Heyecan Verici Müsabakalar

CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin B Grubu’nda Türkiye’den ve İtalya’dan gelen takımların mücadelesi ön planda. A Grubu’nda olduğu gibi Eczacıbaşı Dynavit ve Savino del Bene Scandicci, bir sonraki aşamaya yükselmeyi hedefliyorlar. Türk tarafı geçen sezonu ikinci olarak tamamladı ve bu sezon kupayı kazanmayı amaçlıyor, ancak VakıfBank’a karşı kaybettikleri final sonucunu unutmak istemiyorlar.

Bulgar takımı Maritza Plovdiv ve Macar takımı Vasas Óbuda Budapeşte, grupları tamamlayacaklar ancak büyük olasılıkla önlerinde büyük bir zorluk olduğunu biliyorlar. Eczacıbaşı veya Scandicci karşısında herhangi bir sürpriz elde etmek, onlar ve gelecekleri için büyük bir fark yaratabilir.

Eczacıbaşı Dynavit, Sultanlar Ligi’nde de ikinci sırayı aldı, ancak tecrübeli pasör Maja Ognjenović’i kaybetmelerine rağmen güçlü bir çekirdek kadroyu korudular. Amerikalı smaçör Alexa Gray ve Polonyalı smaçör Martyna Czyrniańska, kadroyu güçlendirdi.

Takım hala Tijana Bošković önderliğinde ilerliyor ve geçen sezon CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde gümüş madalya kazandılar.

Scandicci, son iki sezonda CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi gruplarına giremedi, ancak istikrarlı bir ilerleme kaydetti. İlk olarak 2022’de CEV Challenge Cup’ı kazandılar ve geçen sezon CEV Kupası’nı güçlü bir şekilde kazandılar. Şimdi Scandicci, deneyimli kaptan Enrica Merlo ve Maja Ognjenović ile birlikte güçlü bir kadroya sahip.

Ekaterina Antropova, CEV EuroVolley 2023’te iz bırakırken takıma katıldı. Scandicci, Maritza Plovdiv ve Vasas’a karşı favori olacak gibi görünüyor. Her iki takım da en azından üçüncü sırayı almak için önemli gelişmelere ihtiyaç duyacak.

Macar takımı Vasas Óbuda Budapeşte altıncı kez Avrupa en önemli kupasında yarışacak ve son beş sezonda üst üste 12 maç kaybettiler, bu nedenle en azından üçüncü sırayı elde etmek için büyük bir gelişme hedefleyecekler.

Maritza Plovdiv için bu, altıncı arka arkaya Avrupa mücadelesi olacak, ancak son 20 maçın sadece dördünü kazandılar. İki takımın karşılaştığı maçlardan birinde, bu olumsuz seriyi kırmaları gerekecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0