CSV Plaj Voleybolu Güney Amerika Turu

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

CSV Plaj Voleybolu Güney Amerika Turu

Rancagua'da düzenlenen CSV Plaj Voleybolu Güney Amerika Turu'nda Şili, Uruguay ve Paraguay'dan çiftler, FIVB Voleybol Güçlendirme desteğiyle madalyalarını kazandı. Marco ve Esteban Grimalt erkeklerde altını alırken, kadınlarda Michelle Valiente ve Giuliana Poletti altın madalyayı evlerine götürdü.

Mol & Sorum, Ostrava Şampiyonu
FIVB Yönetim Kurulu, 2025-2028 Voleybol Takvimini Onayladı
Renato & Vitor Felipe, Ostrava Ana Tabloya Yükseldi

FIVB Voleybol Güçlendirme desteğinden faydalanan ülkelerin çiftleri, geçen hafta Şili’nin Rancagua kentinde düzenlenen CSV Plaj Voleybolu Güney Amerika Turu‘nun duraklarından dördünü altı madalyadan kazandı.

Şili’den Marco Grimalt ve Esteban Grimalt erkeklerin altınını alırken, Uruguay’dan Hans Hannibal ve Nicolas Llambias gümüşü aldı. Öte yandan, Paraguay’dan Michelle Valiente ve Giuliana Poletti ile Erika Bobadilla ve Fiorella Nunez, sırasıyla kadınlar turnuvasında altın ve bronz kazandı.

FIVB Voleybol Güçlendirme Desteğiyle Desteklenen Ülkelerin Başarısı

Şili’nin plaj voleybolu programına şimdiye kadar FIVB Voleybol Güçlendirme tarafından 9.500 İsviçre Frangı değerinde plaj voleybolu ekipmanı ve 72.000 İsviçre Frangı antrenör desteği verildi ve milli çiftleri Brezilyalı antrenör Adriano Bonina Cerqueira yönetti. Uruguay’ın plaj voleybolu toplamda 19.000 İsviçre Frangı plaj voleybolu ekipmanı ve 267.000 İsviçre Frangı antrenör desteği aldı ve milli çiftleri Puerto Rikalı Juan Cartagena tarafından yönetildi. Paraguay’ın kadın milli plaj voleybolu takımları şimdiye kadar FIVB Voleybol Güçlendirme’den 9.000 İsviçre Frangı plaj voleybolu ekipmanı, 5.000 İsviçre Frangı milli takım antrenörleri gelişimi ve 180.000 İsviçre Frangı antrenör desteği aldı. Paraguay’ın kadın milli çiftleri Lucelia Batista de Almeida tarafından yönetiliyor.

İlk seribaşı olan Grimalt kuzenleri statülerine layık oldu ve erkekler finaline set kaybetmeden ulaştılar. Altın madalya mücadelesine giden yol, Brezilya’dan Rafael Andrew Lima de Carvalho ve Johann Ferdinand Dohmann’a karşı zorlu bir 2-0 (21-19, 28-26) yarı final galibiyeti ile taçlandırıldı.

Uruguay’dan beşinci seribaşı olan Hannibal ve Llambias da finalde yenilmeden ulaştı, ancak tüm elemelerinde tie-break çözümleri oldu. Yarı finallerde, Arjantin’den üçüncü seribaşı Nicolas Capogrosso ve Tomas Capogrosso’ya karşı 2-1 (14-21, 21-16, 15-11) bir geri dönüş başardılar.

Altın madalya maçı ayrıca üç setlik bir mücadele sundu, neredeyse bir saatlik oyunun ardından Grimalt ve Grimalt, erkeklerin podyumunu en üstte tamamlamak için 2-1’lik (16-21, 21-16, 15-10) bir dönüş yaşadılar. Capogrosso çiftleri, Lima de Carvalho ve Dohmann’a karşı yapılan üçüncülük maçında 2-0 (21-18, 21-14) bir sergiyle bronz madalyayı evlerine götürdüler.

Heyecan Dolu Müsabakalar: Grimalt Kuzenler ve Diğer Başarılı Çiftler

Kadınlar kategorisinde dokuzuncu sıradan seribaşı olan Valiente ve Poletti, Rancagua’daki turnuvada mükemmel bir performans sergileyerek beş maçlarını da düz setlerle kazandılar. Yarı finallerde, üçüncü seribaşı Bobadilla ve Nunez ile karşılaştılar ve 2-0 (21-17, 21-17) bir galibiyet elde ettiler.

Arjantin’den ikinci seribaşı Ana Gallay ve Brenda Churin, yarı finallerde birinci seribaşı Brezilyalılar Natasha Valente Bastos ve Giulia Gavio’yu 2-0 (23-21, 21-19) bir skorla yenmelerine rağmen, Valiente ve Poletti’yi altın madalya mücadelesinde durduramadılar. Paraguay’ın galibi, 2-0 (21-17, 21-19) bir galibiyet elde ederek kıtadaki podyumu ilk kez bir araya getirdi.

Bobadilla ve Nunez, Paraguay’a başka bir podyum yeri kazandırarak, Natasha ve Giulia’ya karşı yapılan bronz madalya maçında 2-1 (17-21, 21-11, 15-11) bir geri dönüşle kazandılar.

Sporun Küresel Büyümesinde Plaj Voleybolunun Rolü

Sekiz ülkeden toplam 15 kadın ve 14 erkek çifti etkinliğe katıldı. CSV Plaj Voleybolu Güney Amerika Turu’nun bir sonraki durağı, 1-3 Mart tarihleri ​​arasında Uruguay’ın Montevideo kentinde olacak. Bu etkinlik, plaj voleybolunun Güney Amerika’daki yükselişine ve genç yeteneklerin gelişimine önemli bir katkı sağlıyor.

Montevideo’daki turnuva, bölgedeki plaj voleybolu tutkunları ve sporcuları için heyecan verici bir fırsat oluşturacak. Katılımcılar, rekabetin yanı sıra voleybolun gelişimi için sağlanan desteklerin etkilerini de deneyimleyecekler.

Bu tur, Güney Amerika’daki plaj voleybolu sahnesinin canlanmasına ve uluslararası arenada tanınan yeteneklerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0