CV Guaguas, Üçüncü Kez İspanya Süper Kupa Şampiyonu

HomeDünyaAvrupa Ligleri

CV Guaguas, Üçüncü Kez İspanya Süper Kupa Şampiyonu

İspanya'nın CEV Şampiyonlar Ligi Voleybol Erkekler temsilcisi CV Guaguas LAS PALMAS, Grupo Herce SORIA'yı heyecan dolu bir finalde mağlup ederek üçüncü İspanyol Süper Kupa şampiyonluğunu kazandı.

Arkas Spor, 2024 CEV Challenge Kupası İlk Turunda Galip Döndü
Galatasaray Daikin, 2024 CEV Challenge Kupası Zaferi
Nilüfer Belediyespor Kadınlar CEV Challenge Kupası’nda Temsil Edecek

İspanya’nın CEV Şampiyonlar Ligi Voleybol Erkekler temsilcisi olan CV Guaguas LAS PALMAS, son zamanların en heyecanlı voleybol maçlarından birinde Grupo Herce SORIA’yı mağlup ederek üçüncü kez İspanya Süper Kupa şampiyonluğunu kazandı. Maç sonucunda MVP ödülünü kazanan İtalyan smaçör Paolo Zonca’nın 23 sayılık katkısı zaferde büyük bir rol oynadı.

Ev sahibi, Las Palmas de Gran Canaria’daki Insular Spor Merkezi’nde taraftarları önünde erken dört sayılık bir avantaj elde etti. Ancak, Alberto Toribio’nun oyuncularının açılış setinin sonunda sergilediği tepki, yerel halkı şaşırttı. Grupo Herce SORIA, hücumda daha fazla agresiflik ve etkinlik göstererek skoru lehlerine çevirdi ve ilk seti kendi lehlerine kapattı.

İlk setin sonundaki beklenmedik dönüş, CV Guaguas’ın maça geri dönme çabası gerektirdi. Sergio Miguel Camarero’nun rehberliğindeki ekip, Paolo Zonca’nın hücum yetenekleri ve orta oyuncularının etkileyici performansı sayesinde kontrolü tekrar ele geçirdi, önce skoru dengeledi ve ardından aynı senaryoyu takip ederek maçı 2-1 yaptı ve İspanya Süper Kupa’yı kazanmaları için sadece bir set uzakta oldular.

Ancak, Grupo Herce SORIA çok erken pes etmedi, oyunlarına güvendi ve rakiplerinin hatalarından faydalandı. Takımının başlıca skoreri olan Bruno Cunha’nın sayıları sayesinde, Grupo Herce dördüncü seti kendi lehlerine kapatarak maçı beşinci ve son bir karara taşıdı.

Bu, her iki takım için de başarı elde etmek ve bu henüz çok genç sezonun ilk yerel şampiyonluğunu kazanma benzersiz bir fırsattı. Sergio Miguel Camarero, CV Guaguas’ın pasörü olarak Miguel Angel de Amo’yu sahaya sürme kararı aldı. Yerel favoriler, hızla 10-4’lük bir üstünlük elde etti. Grupo Herce, son derece heyecanlı bir Wallyson Souza hücumuyla oyunu Gran Canarian ekibi lehine kapattı.

Bu sezon CV Guaguas için ikinci zaferdir, bir hafta önce Portekiz’in ulusal şampiyonları Sport LISBOA e Benfica’yı final maçında yendiler. Bu ayın ilerleyen günlerinde İspanyollar, Romanya’nın ulusal şampiyonları – C.S. Arcada GALATI – ve Hırvatistan – Mladost ZAGREB – ile birlikte yer aldığı 1. Tur Grup IV turnuvasına ev sahipliği yaparak CEV Şampiyonlar Ligi voleybol yolculuklarına başlayacaklar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0