Eda Erdem 900 Kız Öğrenciyle Buluştu

HomeMagazin

Eda Erdem 900 Kız Öğrenciyle Buluştu

Sporla Güçlen Projesi'nde eğitim alan 900 kız öğrenci, Gaziantep ve Şanlıurfa'da A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem ile tanışma ve birlikte spor yapma şansı elde ettiler.

Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonası’nda Namağlup Yarı Finalde
Eda Erdem: “Takım Olarak Hazırız” – 2023 CEV EuroVolley
Brezilya ve Çin, Türkiye ve İtalya VNL Yarı Finalleri İçin Mücadele Ediyor

TMOK’un kız çocuklarının eğitim ve spor yaşamlarını desteklemek, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yürüttüğü Sporla Güçlen Projesi’nde eğitim alan 900 kız öğrenci, Gaziantep ve Şanlıurfa’da 20-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenen spor malzemesi dağıtım törenlerinde A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem ile tanışma ve birlikte spor yapma şansı elde ettiler.

Aynı zamanda TMOK Sporcu Komisyonu Başkanı olan Eda Erdem, Gaziantep’te Ulaş Spor Salonu ve Şanlıurfa’da Eyyüp Göncü Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerde kız çocuklarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Eda Erdem, çocuklara sportif gösterilerde gün boyunca eşlik etti ve badminton, basketbol, cimnastik, hentbol, masa tenisi, taekwondo, voleybol dallarında eğitim alan kız çocukları ile spor yaptı, heyecanlarına ortak oldu. Çocuklar, proje kapsamında dağıtılan eşofman takımı, tişört, ayakkabı gibi spor malzemelerini de Eda Erdem’in elinden, kendi imzasıyla aldılar.

“Dönüştükleri Güçlü Karaktere Spor Sayesinde Ulaştıklarını Anlayacaklar.”

Etkinlikler sonrasında açıklama yapan Eda Erdem, “Çok güzel iki gün geçirdik. Çocukların gözlerindeki heyecan ve mutluluk bana da geçti. Yaptığımız işin çok değerli olduğunu düşünüyorum, çünkü spor geleceğimizin aydınlık yüzleri olan çocuklara onların gelişimleri, güçlü bireyler olarak hayata başlamaları açısından büyük katkılar sağlıyor. Bu proje, onların paylaşmayı öğrenmeleri, disiplin kazanmaları ve ileride güçlü kadınlar olarak hayata başlamalarına yardımcı olacak. İleride ‘iyi ki zamanında spor yaptım’ diyeceklerinden eminim. Dönüştükleri güçlü karaktere spor sayesinde ulaştıklarını anlayacaklar. TMOK’un bu projesinin uzun yıllar devam etmesi gerektiğini düşünüyorum ve Olimpiyat Komitemize teşekkür ediyorum” dedi.

TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ise, “Kız çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak için Diyarbakır, Gaziantep ve Şanlıurfa’da değerli partnerlerimizle yürüttüğümüz projemiz, inanıyoruz ki geleceğin sağlıklı, özgüvenli, başarılı ve belki de milli sporcu olan başarılı kadınlarının yetişmesine katkı sağlayacak. Etkinliklerimizde tekrar gördük ki bu ülkenin kız çocuklarına yeterli imkân sağlandıkça daha eşit ve aydınlık yarınlar da mümkün olacak. Projemize katkı sunan Valiliklerimiz, Belediyelerimiz ve İl Gençlik ve Spor Müdürlüklerimize teşekkür ederiz” şeklinde değerlendirme yaptı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor İşleri Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu ise Gaziantep’in spor kenti olarak çocuk ve gençlere yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, Sporla Güçlen Projesi’nin kız çocuklarının hayatlarına dokunarak onlara sporun değerlerini aktardığını söyledi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise, “Kentimizde çocuklarımızı sadece akademik olarak değil sportif, sosyal ve kültürel alanlarda da destekliyoruz. Spor kulüplerimiz, belediyelerimiz, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz ve sivil toplum kuruluşlarımız olağanüstü gayret içerisindeler. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin de çocuklarımızın sporu yaşamlarının bir parçası haline getirmelerini hedefleyen bu projesinde; kız çocuklarımız spor eğitimi alıyorlar. Projenin çocuklarımıza oldukça güzel faydalar sağlayacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

TMOK Sporla Güçlen Projesi

TMOK Sporla Güçlen Projesi, sporun değiştiren ve dönüştüren gücünden destek alarak kız çocuklarının spor yoluyla güçlendirilmesi amacıyla 2021 yılında başlatılmıştır. Proje kapsamında Diyarbakır’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gaziantep’te Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile iş birliği yapılmaktadır. 10-14 yaş grubundan 1200’den fazla kız çocuğu, hafta sonları alanında uzman antrenörler gözetiminde spor eğitimi almaktadır. Tüm spor malzemeleri ve salonlardaki ihtiyaçlar ve giderler, TMOK tarafından karşılanmaktadır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0