Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’na Galibiyetle Başladı

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları, Avrupa Şampiyonası’na Galibiyetle Başladı

Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'na galibiyetle başladı. İlk maçta İsveç'i 3-0 mağlup ederek harika bir başlangıç yaptı. Detaylar haberimizde!

Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonuna Merhaba Gecesi’nde Buluştu
Filenin Sultanları, Milletler Ligi’nde İkinci Haftayı Galibiyetle Kapattı
Filenin Sultanları’nın Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri Maçları TRT Spor’da

Dünya 1 numarası olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası‘ndaki ilk maçında İsveç ile karşılaştı. Mücadelede rakibine üstünlük sağlayan Filenin Sultanları, İsveç’i 25-22, 25-18 ve 25-13’lük setlerle 3-0 mağlup etti.

Almanya’nın Düsseldorf kentinde oynanan maçı, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç da yakından takip etti. Ayrıca Almanya’da yaşayan ve çevre ülkelerden gelen vatandaşlar da Milli Kadın Voleybol Takımımızı yalnız bırakmadı.

Avrupa Şampiyonası‘na galibiyetle başlayan Milli Takımımız, turnuvadaki ikinci maçında 20 Ağustos 2023 Pazar günü saat 21.00’de Azerbaycan ile karşılaşacak. Bu kritik müsabaka TRT Spor Yıldız kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Mücadele Castello salonunda oynandı ve hakemler Blaz Markelj (Slovenya) ve Benore Visan (Romanya) yönetiminde gerçekleşti. Türkiye, Eda, Elif, Ebrar, Zehra, Vargas, Derya ve libero Gizem’den (Ayça, İlkin) oluşan kadrosuyla sahaya çıktı. İsveç ise A.Haak, Andersson, I.Haak, A.Lazic, Wasserfaller, Julevik ve libero Brink’ten (Arrestad, R.Lazic, Gustafsson, E.Anderson, Hellvig, Nilsson) kurulu kadrosuyla mücadele etti. Setler sırasıyla 25-22, 25-18 ve 25-13 sonuçlandı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0