Filenin Sultanları VNL 2023’ün 2. Hafta’sına Hollanda’yı Yenerek Başladı

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları VNL 2023’ün 2. Hafta’sına Hollanda’yı Yenerek Başladı

Filenin Sultanları, Hollanda'yı mağlup ederek VNL 2023'ün ikinci haftasına güçlü bir başlangıç yaptı.

Efe Bayram, Adis Lagumdzija ve Ebrar Karakurt Hakkında Gurur Dolu Açıklamalarda Bulundu
Ebrar Karakurt Lokomotiv Kaliningrad’ı Seride Öne Taşıdı!
Ebrar Karakurt Scoreboard Dergisi’nin Sorularını Yanıtladı

Filenin Sultanları, Hollanda’yı mağlup ederek VNL 2023’ün ikinci haftasına güçlü bir başlangıç yaptı. Ebrar Karakurt’un 13 sayılık performansıyla 4. galibiyetini elde eden Türkiye, Hong Kong, Çin’deki mücadelesinde Hollanda’yı 3-0’lık skorla geride bıraktı.

Fileni Sultanları, ev sahibi olarak Antalya’da gerçekleşen ilk haftada dört maçın üçünü kazanmıştı. Bu kez ise Hong Kong’da güçlü bir performans sergileyerek turnuvanın ikinci haftasına galibiyetle başladı.

Türkiye’nin Hollanda’yı mağlup etmesinde takımın tam bir uyum içinde çalışması etkili oldu. Karşılaşmayı Hollandalılar karşısında beş oyuncu aynı skor aralığında tamamladı. Bu oyuncular arasında en dikkat çekeni ise Ebrar Karakurt oldu. 13 sayı (12 smaç, bir ace) kaydederek maçın en skorer oyuncusu oldu.

Hande Baladın ve Eda Erdem gibi oyuncuların yanı sıra Melissa Vargas ve İlkin Aydın gibi smaçörler de önemli katkılar sağladı. Her biri 11 sayı kaydeden Baladın ve Erdem, takımın başarısında önemli bir rol oynadı.

“Bu bizim için çok önemli bir maçtı çünkü Hollanda çok hızlı oynuyor. Bununla ilk sette çok zorlandık, ritmimizi sadece sonlara doğru bulabildik. Onları çok saygı duyuyoruz çünkü harika smaçörleri var, ancak blok ve savunmada muhteşem bir iş çıkardık ve kontratakla. Çok iyi bir bağlantımız var ve bugün gösterdiğimizden çok memnunum.”

Eda Erdem Dündar – Maç sonu röportaj

Filenin Sultanları oyuna ilk sette zorlanmasına rağmen, Hollanda’nın hızlı oyununu engellemeyi başardı ve blok ve savunma performansıyla üstünlük sağladı. Türkiye’nin Hollanda karşısında daha fazla smaç puanı (53-42), ace (4-2) ve rakip hatalar (18-13) kaydetmesi galibiyeti garantiledi. Ancak Hollanda bloklarda (8-6) üstünlüğü elinde tuttu.

Bu galibiyetle birlikte Türk takımı VNL 2023‘te 4. sıraya yükseldi ve turnuvadaki başarısını sürdürdü. Hollanda ise hala VNL 2023’teki ilk galibiyetini arıyor.

Bu hafta Hong Kong‘da üç maç daha oynanacak. Bulgaristan ve Kanada’nın mücadelesiyle başlayacak olan gün, Polonya-Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti-İtalya maçlarıyla devam edecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0