İtalyan Voleybolcular Battipaglia’da Altınını Hedefliyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

İtalyan Voleybolcular Battipaglia’da Altınını Hedefliyor

Geçen hafta Cervia'da düzenlenen Dünya Plaj Voleybolu Profesyonel Turu Futures etkinliğinde her iki cinsiyette de altın madalya kazanan İtalyan takımları, bu hafta sonu başka bir iç saha zaferi için mücadele edecek.

Bioderma Pro Beach Tour Hopa Etabı Son Buldu
Avrupa’da Beach Pro Tour Futures Turnuvaları Devam Ediyor
Brezilya Ostrava’yı Fethetti

Geçen hafta Cervia’da düzenlenen Dünya Plaj Voleybolu Profesyonel Turu Futures etkinliğinde her iki cinsiyette de altın madalya kazanan İtalyan takımları, bu hafta sonu başka bir iç saha zaferi için mücadele edecek. Turnuva Perşembe gününden Pazar gününe kadar Battipaglia’da gerçekleştirilecek.

Napoli’nin hemen güneyinde, ülkenin güneybatı bölgesinde bulunan şehir, ilk kez uluslararası bir plaj voleybolu etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve bu sezon Avrupa’daki Futures için dört İtalyan durağından biri.

Ev sahibi İtalya, bu hafta sonu Lido Spineta sahilinde düzenlenecek olan etkinliğe en fazla takım gönderen ülke. Her cinsiyette altı ikili ile turnuvaya damga vuruyorlar. Bunlar arasında geçen haftanın şampiyonları Gianluca Dal Corso/Marco Viscovich ve Margherita Bianchin/Claudia Scampoli de bulunuyor.

Dal Corso ve Viscovich, erkeklerde bir numaralı seri başı ikili ve ana tabloda başlayan dört İtalyan takımından biri. Diğerleri ise ikinci sıradaki Davide Benzi/Carlo Bonifazi, dördüncü sıradaki Tobia Marchetto/Jakob Windisch ve wild card’lı Marco Ulisse/Matteo Belluci. Öte yandan Theo Hanni/Michael Burgmann ve Lorenzo Monti/Marco Zoli, Battipaglia’da elemelerden geçmek zorunda kalacaklar.

Sezon açılışı Madrid Futures’ta dördüncü olan Fransız Tom Altwies ve Elouan Chouikh, Avusturyalılar Timo Hammarberg ve Tim Berger ile Çekler Jakub Sepka ve Jiri Sedlak, bu hafta madalya kazanma şansı yüksek olan diğer Avrupa takımları.

Battipaglia’daki erkekler etkinliğinde 28 takım yer alacak, bunlardan 22’si Avrupa ülkelerinden geliyor – İtalya (6), Çek Cumhuriyeti (3), Almanya (3), İsveç (3), Avusturya, Belçika, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan ve İsviçre. Ayrıca Mısır ve Filipinlerden ikişer ikili, Brezilya ve ABD’den birer ikili turnuvaya katılıyor.

Kadınlar tarafında, Cervia Futures şampiyonları Bianchin ve Scampoli, turnuvaya vatandaşları Alice Gradini ve Federica Frasca ile birlikte elemelerde başlayacakları için büyük bir zorlukla karşı karşıya kalacaklar. İtalya, ana tabloda doğrudan seri başı olan dört takıma sahip olacak: Reka Orsi Toth/Giada Bianchi (üçüncü), Viktoria Orsi Toth/Valentina Cali (altıncı), Maria Mancinelli/Aurora Mattavelli (on birinci) ve Eleonora Sestini/Erika Ditta (on ikinci).

Avrupa takımları, kıta dışından gelen ikililerin güçlü rekabetiyle karşılaşacak. En iyi beş seri başı ikilinin dördü yurt dışından geliyor – Mısırlı Marwa Abdelhady/Doaa Elghobashy birinci, Avustralyalılar Jasmine Flaming/Jana Milutinovic ve Stefania Fejes/Georgia Johnson sırasıyla ikinci ve dördüncü, Paraguaylı Michelle Valiente/Giuliana Poletti ise beşinci.

Kadınlarda kayıtlı 28 takım arasında 19’u Avrupalı – İtalya (6), Fransa (2), Almanya (2), Polonya (2), Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, İspanya, İsviçre ve Ukrayna. Dizilişi tamamlayanlar ise Avustralya’dan üç, Paraguay ve Amerika Birleşik Devletleri’nden ikişer, Mısır ve Filipinler’den birer ikili.

Hem erkekler hem de kadınlar etkinlikleri Perşembe günü 16 takımla elemelerle başlayacak. Bu elemelerden her cinsiyette dört ikili ana tabloya yükselecek. Ana tablo Cuma günü 16 ikili ile başlayacak ve ilk gün grup maçlarına ayrılmış olacak. Eleme turları Cumartesi günü, yarı finaller ve madalya maçları ise Pazar günü gerçekleşecek.

Avrupa’daki Beach Pro Tour Futures etkinlikleri, CEV tarafından Volleyball World ile yakın işbirliği içinde yürütülmekte olup, kıtadan gelen takımlara yarışma ve değerli uluslararası sıralama puanları kazanmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0