Novara Transfer Bombası: Sultanlar Ligi Sayı Kralı Marina Markova

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Novara Transfer Bombası: Sultanlar Ligi Sayı Kralı Marina Markova

Türk Ligi'nin en etkileyici performans sergileyen smaçörlerinden biri olan Marina Markova, Muratpasa SigortaShop takımından NOVARA'ya transfer oldu.

Galatasaray Daikin, Altın Sette Veda Etti
Bursa BBSK, Erkekler Balkan Kupası’na Ev Sahipliği Yapacak
Novara ve Casalmaggiore İkinci Raund İçin Hazır

İtalya’nın Voleybol arenasındaki güçlü temsilcilerinden Igor Gorgonzola Novara, CEV Challenge Cup Finali için heyecan dolu bir hazırlık dönemine giriş yaptı. Berlin’deki zaferin ardından gözlerini ikinci bir kupa için hedefleyen Novara, Neptunes Nantes ile oynayacağı final öncesinde kadrosunu güçlendirdi. Takım, Türkiye Ligi’nin dikkat çeken isimlerinden biri olan ve bu sezon en çok sayı atan oyuncusu ünvanını taşıyan Marina Markova’yı transfer etti.

Novara Baş Antrenörü Lorenzo Bernardi, uzun bir sakatlık dizisinin ardından CEV Challenge Cup finalleri için tüm oyuncularını hazır hale getirdi. Marina Markova transferi, takıma daha fazla hücum gücü kazandırırken, son dönemde sakatlık sorunları yaşayan oyuncuların da geri dönüşleriyle kadro daha da güçlendi.

Igor Gorgonzola CEO’su Fabio Leonardi, Markova’nın transferiyle ilgili olarak, “Avrupa Kupası oynamak, bizim gibi bir kulüp için hayati öneme sahip ve beş sezon sonra tekrar final oynuyoruz, Berlin’de kazandığımız Şampiyonlar Ligi’ne devam ediyoruz. Başından beri bu turnuva için ve hatta elemeler – WEVZA Kupası için gösterdikleri çaba için personelimiz ve takımımızla çok gurur duyuyorum. Şimdi en iyimizi yapma ve kupayı kazanma zamanı.” şeklinde konuştu.

Bernardi ise, “Bugüne kadar Avrupa kampanyamızla gurur duyuyoruz ve finallerde olmaktan son derece mutluyuz. Şimdi Nantes gibi çok iyi bir takımla karşılaşacağız ve bundan mutluyum: Bir Avrupa Kupası’nın iki iyi takım arasında bir finali hak ettiğini düşünüyorum ve seyirci için iki büyük çatışma ve güzel bir maç bekliyorum. En iyi voleybolumuzu sergilemek için odaklanmamız ve mücadele etmeye hazırız.” şeklinde konuşarak takımın hedeflerini dile getirdi.

CEV Challenge Cup Finali için Igor Gorgonzola’nın ev sahibi olduğu Pala Igor Gorgonzola’da 2.500’den fazla seyircinin bir araya gelmesi bekleniyor. Şehrin gençlik ve altyapı takımlarından birkaç yüz oyuncunun da bu önemli maçı izlemesi bekleniyor. Novara, bu önemli finalde taraftarlarının desteğiyle kupayı kazanmak için sahaya çıkacak.

Novara Transfer Bombası: Sultanlar Ligi Sayı Kralı Marina Markova

YORUMLAR

YORUMLAR: 0