Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonu’na Merhaba Gecesiyle Başladı

HomeMagazin

Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonu’na Merhaba Gecesiyle Başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Divan Kuruçeşme’de düzenlenen Milli Takım Sezonu’na merhaba gecesi, Türk voleybolunun önemli isimlerini bir araya getirdi. İşte geceye dair detaylar!

Filenin Efeleri, İran İle Hazırlık Maçı Oynadı
Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’na Son 16 Turunda Veda Etti
Filenin Efeleri, Yunanistan’ı 3-1 Mağlup Ederek İlk Galibiyetini Aldı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından İstanbul’da Divan Kuruçeşme’de düzenlenen Milli Takım Sezonu’na merhaba gecesi, voleybol camiasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Katılımcılar:

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, Basından Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, TVF Denetleme Kurulu Üyesi Umut Bağlı, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi, A Milli Erkek Voleybol Takımı sporcusu Burutay Subaşı, kulüp yöneticileri ve temsilcileri, sponsor yöneticileri ve basın mensupları geceye katılım gösterdi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Hazırlıkları:

Milletler Ligi (VNL) 1. ayağı karşılaşmaları için İtalya’da kamp yapan A Milli Erkek Voleybol Takımı ise gönderdikleri video ile geceye katıldılar.

Konuşmalar:

Tören sırasında bir konuşma yapan TVF Başkanı Üstündağ, yeni sezon öncesi tüm takımlara hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Dünyada hiçbir ülkeye nasip olmayan bir yılda alınan üç başarı bu ülkenin gururu oldu. Önümüzde uzun, yorucu, zorlu bir maraton var. Beklenti büyük. İnşallah elinden gelen her şeyin en iyisini yapacaklarından şüphemiz yoktur. Yediden 70’e kadın erkek herkesi birleştirdikleri için, herkesi bir bütün halinde ayrıştırmadan bütünleştirdikleri için, tek bir hedefe kilitledikleri için bir kez daha huzurlarınıza oyuncularıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sezona iyi hazırlandıklarını belirten A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli ise, “Geçen sene bize verdiğiniz destek için herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sene de aynı desteği ilk günden itibaren hissetmeye başladık. Oyuncularım harika bir ekip, çok çalışıyoruz. Bu sene de geçen sene neler yaptıysak aynılarını yapmaya devam edeceğiz. Bizim için turnuvanın adının hiçbir önemi yok. Bu takım çıktığı her turnuvada en iyi iyisini vermek için, en iyisini göstermek için ve savaşmak için çıkıyor. Bu sene de aynı şey olacak. Çok zor bir yaz olacağına eminiz. Çünkü herkesin bizi yenmek istediğini biliyoruz. Kendimi evimde hissediyorum. Burada olduğum için çok mutluyum ve keyifliyim. İşimi en iyi yapabileceğim yerde olduğumu düşünüyorum. Sezona Antalya’da başlıyoruz. Antalya benim için çok özel bir şehir. Bu yazın yine geçen seneki gibi harika bir yaz olacağına eminim” diye konuştu.

2024 Milletler Ligi’nde ve Paris Olimpiyatları’nda ellerinden geleni yapacaklarını belirten kaptan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem Dündar ise, “Bu yaz bizim için çok değerli. Hepimiz bunun farkındayız. Antalya’da başlıyoruz. Geçen sene Antalya bizim için güzel geçmişti. Bizleri de çok özlediler. Biz de onları çok özledik. Bu sene de elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğimizin sözünü sizlere verebiliriz. Türk kadınını, Türkiye’yi Avrupa ve dünya arenasında aynı şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.

Türk voleybol camiası, heyecanla beklenen yeni sezon öncesi büyük bir coşku ve motivasyonla bir araya gelerek, Milli Takım Sezonu’na resmi bir başlangıç yaptı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0