U17 Kız Milli Takımı Balkan Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U17 Kız Milli Takımı Balkan Şampiyonası’nda Yarı Finale Yükseldi

Türkiye'nin geleceğinin voleybol yıldızlarından oluşan U17 Kız Milli Takımı, Balkan Şampiyonası'nda mücadelesine devam ediyor.

U21 Kadın Milli Takımımız Balkan İkincisi Oldu
U21 Kadın Milli Takımımız, Balkan Şampiyonası’nda Sahaya Çıkıyor
U19 Erkek Milli Takımımız Balkan Şampiyonası’nda Mücadele Edecek

Türkiye, Balkan Şampiyonası Yarı Finalinde Mücadele Edecek

Türkiye’nin geleceğinin voleybol yıldızlarından oluşan U17 Kız Milli Takımı, Balkan Şampiyonası’nda mücadelesine devam ediyor. B Grubu’ndaki üçüncü maçında Yunanistan ile zorlu bir mücadeleye çıkan milli takımımız, nefes kesen bir karşılaşma yaşadı. Maç sonucunda 3-2’lik skorla Yunanistan’a mağlup olmasına rağmen, 7 puanla grubunu ikinci sırada tamamlayarak yarı finale yükseldi.

Karşılaşma boyunca çekişmeli anlar yaşandı ve her iki takım da büyük bir mücadele sergiledi. İlk iki seti Yunanistan’ın 25-19 ve 25-23’lük üstünlüğüyle tamamlanan Türkiye, üçüncü sette büyük bir geri dönüşe imza attı. Seti 28-26 kazanan milli takımımız, maçı tie-break setine taşıdı. Son iki sette üstün bir performans sergileyen Türkiye, 25-18 ve 15-9’luk set skorlarıyla maçı 3-2 tamamladı.

U17 Kız Milli Takımının “Filenin Sultanları” Yarı Final Rakibi Belli Oldu

Balkan Şampiyonası grup aşamasını ikinci sırada tamamlayan U17 Kız Milli Takımı, yarı finalde A Grubu lideri Bulgaristan ile karşılaşacak. Heyecan dolu mücadele, 4 Temmuz Salı günü saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Maç, Sırbistan Voleybol Federasyonu’nun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

Voleybol severler, Türkiye’nin genç yeteneklerini desteklemek ve heyecan dolu bir maç izlemek için canlı yayın linkine tıklayabilirler.

B Grubu’ndaki diğer maçlarda ise Karadağ 3 puanla üçüncü sırada yer alırken, Kuzey Makedonya ise henüz puan elde edemedi.

U17 Kız Milli Takımımıza yarı finale yükselişleri dolayısıyla tebriklerimizi iletiyor, Bulgaristan maçında başarılar diliyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0