U22 Kadın Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemelerine Galibiyetle Başladı

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U22 Kadın Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemelerine Galibiyetle Başladı

U22 Kadın Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki ilk maçında Avusturya'yı 3-0 mağlup ederek başarılı bir başlangıç yaptı. Bugünki mücadelede Kosova ile karşılaşacaklar. Avrupa Şampiyonası için umutlu bir şekilde mücadelelerine devam edecekler.

Filenin Efeleri, Yunanistan’ı 3-1 Mağlup Ederek İlk Galibiyetini Aldı
Hande Baladın: “Polonya’yı Yenecek Güce Sahibiz”
U22 Kadın Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri İçin Kampa Girdi

U22 Kadın Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ndeki ilk maçta Avusturya ile karşı karşıya geldi ve başarılı bir performans sergileyerek rakibini 3-0 (25-19, 26-24, 25-21) mağlup etti. Maçın başından sonuna üstün bir oyun sergileyen milli sporcularımız, setleri farklı skorlarla kazanarak elemelere galibiyetle başladı.

22 Yaş Altı Kadın Milli Takımımızın ikinci maçı bugün saat 17.00’de Kosova ile olacak. Takipçiler, mücadeleyi canlı olarak Volej.tv adresinden izleyebilecekler. Milli sporcularımız, taraftarlarından aldıkları destekle birlikte bu maçta da üstün bir performans sergilemeye odaklanıyorlar.

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde gruplarını birinci sırada tamamlayan 4 ülke ve en iyi 3 grup ikincisi, gelecek yıl İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası‘na katılma hakkı elde edecek. Milli Takımımız, Avusturya galibiyetiyle birlikte hedeflerine bir adım daha yaklaştı ve önümüzdeki maçlardan da galibiyetle ayrılarak turnuvada boy göstermeyi hedefliyor.

Takımımızın teknik direktörü, sporcularının özverili çalışmalarından ve kararlılıklarından övgüyle bahsederek, Avrupa Şampiyonası’na katılmak için ellerinden geleni yapacaklarını ve tüm müsabakalara aynı disiplinle hazırlanacaklarını belirtti.

Tüm voleybolseverler, milli takımımıza destek olmak için bugünkü müsabakayı kaçırmamalı. U22 Kadın Milli Takımımızın mücadelesini Volej.tv‘den canlı olarak izleyebilir ve millilerimize moral vererek onları destekleyebilirler. İlerleyen müsabakalarda milli takımımıza başarılar diliyoruz ve Avrupa Şampiyonası yolunda onlara güveniyoruz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0