VakıfBank’ın Oyuncusu Buket Gülübay, Vasas Óbuda’ya Transfer Oldu

HomeDünyaAvrupa Ligleri

VakıfBank’ın Oyuncusu Buket Gülübay, Vasas Óbuda’ya Transfer Oldu

VakıfBank'ın başarılı oyuncusu Buket Gülübay, iki kez şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşamış ve dünya kulüpler arasında başarı elde etmiş bir voleybol oyuncusu olarak Vasas Óbuda'ya transfer oldu.

Nilüfer Belediyespor, Challenge Kupası’na Veda Etti
Panathinaikos ve PAOK, CEV Challenge Kupası’na İyi Başladı
6 Temsilcimiz Avrupa Kupaları’nda Sahaya Çıkacak

Buket Gülübay, başarılı bir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan VakıfBank’ın önemli bir oyuncusu olarak adını duyurdu. Türk voleybolcu, aynı zamanda Challenge Kupası ve dünya kulüpler arasında da başarı elde etti. Bu başarılı kariyerine yeni bir sayfa eklemek için Buket Gülübay, Vasas Óbuda takımıyla anlaştı.

Sezon boyunca büyük başarılara imza atan VakıfBank, hem sahada hem de kulüp planlamasında yoğun bir çalışma yürüttü. Bu çalışmaların bir parçası olarak, Vasas Óbuda’nın gelecek sezon kadrosunun oluşturulması sürecine geçildi.

Voleybol Dünyasının Başarılı İsmi Buket Gülübay, Vasas Óbuda İle Anlaştı

Giannis Athaansopoulos liderliğindeki teknik ekip, kulüp sahibi Jámbor János ve CEO Sarlós Márton ile birlikte, takımlarının adım adım güçlenmesi ve ulusal şampiyonlukların yanı sıra uluslararası kupaların da önemli bir oyuncusu olması hedefini benimsedi.

Son günlerde ve haftalarda 2023/24 sezonunun oyuncu kadrosunu tanıtmaya başladık. Bu kadronun beşinci ve son transferi ise VakıfBank’ta iki kez Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve kulüp dünya şampiyonluğu yaşayan Türk oyuncu Buket Gülübay oldu.

Buket Gülübay, etkileyici bir başarı geçmişine sahip olan ve sadece 24 yaşında olan bir oyuncudur. Kariyeri, 2010 yılında okuldaki bir öğretmeninin onu VakıfBank seçmelerine göndermesiyle başladı ve böylece Türkiye’nin ve dünyanın en popüler ve en iyi voleybol kulüplerinden birine katıldı.

“VakıfBank’ta bir gün birlikte Şampiyonlar Ligi kazanmayı hayal ettim ve bunu başardığımda kupayı kaldırmak büyük bir onurdu.”

Buket Gülübay

VakıfBank, Buket’i başka kulüplere de kiraladı: 2017/18 sezonunda ikinci lig takımlarından Bahçelievler Voleybol Kulübü‘ne, ardından bir sonraki iki sezonda ise Süper Lig’de mücadele eden Yeşilyurt takımına katıldı ve burada Challenge Kupası’nı kazandı.

“Her iki kiralık deneyimim de faydalı oldu. İlk yıl, gerçek bir profesyonel olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimledim, çok heyecanlı ve sabırsızdım. Yeşilyurt’ta ise genç bir ekipte voleybol oynadım, özel bir beklenti olmadan başarılı olduk ve ligde sekizinci olduk, Challenge Kupası’nı kazandık. Orada kendimi ve oyun tarzımı gerçekten keşfettim” diye anlattı Gülübay.

Buket Gülübay, Vasas Óbuda

Türk voleybol oyuncusu, VakıfBank’a dönüşünün ilk aylarında çok zorlandığını söyledi çünkü her antrenman, ligdeki en iyi takımlarla oynadıkları gibi bir deneyimdi.

“VakıfBank’ta herkes bir dünya yıldızıdır ve onları yenmek çok zordur. Bir ritm yakalamam biraz zaman aldı, ancak bunu başardıkça antrenmanları daha da çok sevdim” diye konuşan Buket Gülübay, Giovanni Guidetti ile olan çalışmaları keyifle geçirdiğini belirtti.

“Çalışmayı seviyor, her şeyden önce kazanmayı istiyor, teknik ve taktik açıdan mükemmel bir antrenör olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda onunla çalışmak da zor, çünkü sadece yüzde yüz vermek yeterli değil, her zaman bundan daha fazlasını bekliyor” dedi yeni oyuncumuz, İtalyan uzmana.

Kulüpteki baskı hakkında ise formalarında “Baskı, kazanmayı hak ettiğimiz bir ayrıcalıktır” yazısının yer aldığı bilinmektedir.

Buket Gülübay’ın Vasas Óbuda’daki Hedefleri Ve Beklentileri Neler?

Buket Gülübay, Vasas Óbuda’ya transfer olarak yeni bir maceraya atılıyor. Vasas Óbuda, Buket’in potansiyelini ve yeteneklerini takdir ediyor ve onu kadrolarına katmak için büyük bir heyecan duyuyor.

Vasas Óbuda’nın başarılı oyuncuyu transfer etme kararı, kulübün ulusal ve uluslararası arenadaki rekabet gücünü arttırmayı hedeflediğini gösteriyor.

Buket Gülübay’ın Vasas Óbuda’daki hedefleri ve beklentileri oldukça yüksek. Kendi performansını ve takımın başarısını arttırmak için sıkı bir şekilde çalışmaya devam edeceğini söyleyen Gülübay, yeni takımında da başarılarının devam edeceğine inanıyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 1
  • comment-avatar
    ally 11 ay ago

    ileride vakıfbanka geri gelmeyi düşünüyorsa eğer farklı liglerde kendisini geliştirmesi ve farklı deneyimler kazanması kendisi ve milli takımımız için kıymetli olacaktır. başarılar diliyorum 🙂