Vodafone Sultanlar Ligi Yeni Rekorlarla ve Vodafone 5G Destekli Şahin Gözü Teknolojisiyle Tamamlandı!

HomeHaberSultanlar Ligi

Vodafone Sultanlar Ligi Yeni Rekorlarla ve Vodafone 5G Destekli Şahin Gözü Teknolojisiyle Tamamlandı!

Vodafone Sultanlar Ligi Play-Off final serisi Fenerbahçe Opet'in galibiyetiyle sona ererken, Vodafone 5G Destekli Şahin Gözü teknolojisi sayesinde önemli istatistikler de ortaya çıktı.

Fenerbahçe Opet’ten Yeni Sponsorluk Anlaşması
Fenerbahçe Opet Final Serisinde 1-0 Önde!
Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit’i 3-0 Yenerek Sultanlar Ligi Şampiyonluğuna Bir Adım Daha Yaklaştı!

Vodafone Sultanlar Ligi Play-Off final serisi Fenerbahçe Opet’in galibiyetiyle sona ererken, Vodafone 5G Destekli Şahin Gözü teknolojisi sayesinde önemli istatistikler de ortaya çıktı.

Fenerbahçe Opet Şampiyon Oldu, Melissa Vargas Rekor Kırdı

22 Nisan 2024 tarihinde tamamlanan 2023-2024 Sultanlar Ligi Voleybol Sezonu’nda Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit’i 3-0 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Maçlarda kullanılan Vodafone 5G destekli Şahin Gözü teknolojisi sayesinde önemli istatistiklere de imza atıldı. Fenerbahçe Opet’ten Melissa Vargas, 110 km/saat ile en yüksek servis hızını ve 105 km/saat ile en yüksek smaç hızını kaydederek rekor kırdı. En yüksek smaç ise 3,1 metre olarak ölçüldü. Play-Off final serisinde en uzun ralli süresi ise Fenerbahçe Opet ve Eczacıbaşı Dynavit arasında oynanan serinin 3. maçında gerçekleşen 23,50 saniyelik ralli oldu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin

“Vodafone olarak, Sultanlar Ligi’ne en iyi desteği sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, Şahin Gözü teknolojisini Vodafone 5G desteğiyle Sultanlar Ligi’ne entegre ettik ve önemli istatistikler elde ettik. Hedefimiz, A Milli Kadın Voleybol Takımımıza ve dünyadaki en başarılı voleybol oyuncularının karşılaştığı Vodafone Sultanlar Ligi’ne en iyi desteği sağlamak. Bu hedefle, Vodafone Sultanlar Ligi’nde oynanan maçlarda seyircilere daha fazla deneyim ve eğlence sunmak için çalışmalar yapmaya, özel projelerle hem takımların hem de voleybolseverlerin 5G teknolojisi ile beraber gerçek zamanlı deneyimini daha da geliştirmeye devam edeceğiz.”

Şahin Gözü Teknolojisi Hakemlere Yardımcı Oldu

Vodafone, Volleyball Nations League, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları’nda kullanılan Şahin Gözü sistemini Türkiye’de ilk kez Vodafone Sultanlar Ligi Play-Off final serisinde Vodafone 5G desteğiyle kullandı. Sistem, hakem kararlarına yardımcı olmak için sıfır gecikmeyle voleybol salonu LED ekranlarına hem de canlı yayına anlık olarak yansıtıldı. Teknoloji, İstanbul’da Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ve Vakıfbank Spor Sarayı olmak üzere 2 farklı salonda Fenerbahçe Opet, Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Türk Hava Yolları’nın maçlarında uygulandı.

Eğlenceli Kamera Oyunları ve Hediyeler

Vodafone, Play-Off maçları boyunca tribünlerdeki seyircilere keyifli anlar da yaşattı. “Sarılma Kamerası” ve “Benzerini Bulma Kamerası” gibi eğlenceli kamera oyunları ile seyircilere keyifli anlar yaşatıldı. Play Off maçları süresince yüzlerce bilet ve milli takım forması da salonu dolduran taraftarlara armağan edildi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0