Yıldız Voleybolcular Paris 2024 Bileti İçin Brezilya’da Savaşıyor!

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Yıldız Voleybolcular Paris 2024 Bileti İçin Brezilya’da Savaşıyor!

Brasília'da bu hafta voleybolcular Paris 2024 Olimpiyatları'na katılmak için mücadele edecek. Hollanda, ABD, Almanya, İsviçre ve Kanada'dan takımlar çok önemli puanlar kazanmaya çalışacak.

Türk Voleybolunda 2023 Yılı Değerlendirmesi
Olimpiyat Vizesi Alan Filenin Sultanları’na Coşkulu Karşılama
Bibinje’de Kadınlar İçin Ön Eleme Aşaması Başlıyor

Brasília’da bu hafta voleybolcular Paris 2024 Olimpiyatları’na katılmak için mücadele edecek. Hollanda, ABD, Almanya, İsviçre ve Kanada’dan takımlar çok önemli puanlar kazanmaya çalışacak. Turnuvanın sonuçları Haziran ayı başındaki son teslim tarihinden önce Paris Olimpiyat Oyunları’na katılımın kaderini önemli ölçüde etkileyecek.

Kıran Kırana Geçen Mücadeleler

Turnuvada en çok dikkat çeken karşılaşmalardan biri Hollandalı erkek voleybolcular arasındaki mücadele olacak. Stefan Boermans ve Yorick De Groot ikilisi Doha Elite16’yı kazanarak güçlü bir giriş yaptı. Bu hafta Brezilya’da alacakları her puan onları Rio 2016 Olimpiyat bronz madalyalıları Alexander Brouwer ve Robert Meeuwsen’e yaklaştırabilir. Amerikalı voleybolcular arasında da benzer bir rekabet yaşanıyor. Andy Benesh ve Miles Partain şu an en rahat konumda bulunan takım. Ancak Trevor Crabb ve Theo Brunner ile Miles Evans ve Chase Budinger de Paris’e gitmek için birbirleri ile yarışacak. Brezilya’daki turnuvanın sonuçları bu takımların kaderini önemli ölçüde etkileyecek.

Avrupa’da Devam Eden Rekabet

Kadınlar tarafında ise İsviçre ve Alman voleybolcular arasındaki çekişme devam ediyor. Joana Mäder/Anouk Vergé-Dépré ve Zoé Vergé-Dépré/Esmée Böbner ikilileri arasındaki puan farkı sadece 80. Nina Brunner ve Tanja Hüberli ise Tepic Elite16’daki zaferleriyle kendilerini daha güvenli bir konuma taşıdılar. Almanya’da ise Cinja Tillmann/Svenja Müller ve Laura Ludwig/Louisa Lippmann ikilileri ile Sandra Ittlinger ve Karla Borger arasındaki mücadele oldukça sıkı. Brasília’daki turnuva bu takımların sıralamasında önemli değişikliklere yol açabilir.

Kanadalı Voleybolcuların Mücadelesi

Kanadalı voleybolcular arasında da önemli bir mücadele yaşanıyor. Melissa Humana-Paredes ve Brandie Wilkerson rahat bir konumda olsalar da Sarah Pavan/Molly McBain ve Heather Bansley/Sophie Bukovec ikilileri arasındaki yarış devam ediyor. Brasília’daki başarı Bansley ve Bukovec’in puan farkını kapatmalarını ve hatta Pavan ve McBain’i geçmelerini sağlayabilir.

Sonuç ne olacak?

Turnuva Çarşamba günü elemeleri ile başlayacak. Dört takım ana tabloda mücadele etme hakkı kazanacak. Yarı final ve final maçları ise Pazar günü oynanacak. Brezilya’daki bu turnuva, Paris’e gidecek olan erkek ve kadın voleybol takımlarının kaderini büyük ölçüde etkileyecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0