Belçika Kaptanı Celine Van Gestel Voleybol Kariyerine Son Veriyor

HomeMagazin

Belçika Kaptanı Celine Van Gestel Voleybol Kariyerine Son Veriyor

Belçika kaptanı Celine Van Gestel, voleybol kariyerine noktayı koyuyor! İşte 26 yaşındaki smaçörün spordan ayrılma kararının ardındaki sebepler ve gelecek planları.

Şampiyon Ceren Kestirengöz Kapucu Bali’de Tatilde
Hande Baladın’ın Reklam Setindeki Pozu Binlerce Beğeni Aldı!
Duda, İki Tutkusunu Kumda Birleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyor

Belçika voleybolunun önemli isimlerinden biri olan Celine Van Gestel, 26 yaşında voleybol kariyerine son verme kararı aldı. Belçika kadın milli voleybol takımının kaptanı olan Van Gestel, yıllar süren bir spor yaşamının ardından yeni bir hayata adım atmaya hazırlanıyor.

Van Gestel’in voleybolu bırakma kararı, uzun bir düşünce sürecinin ardından geldiğini açıkladı. Sporun yanı sıra farklı bir yaşam deneyimi yaşama isteği, bu kararın arkasındaki temel sebeplerden biri oldu.

Kararın Ardındaki Düşünceler

Belçikalı smaçör, verdiği bir röportajda, “Bu kararın dış dünya ve beni tanımayan insanlar için şaşırtıcı olacağını anlıyorum, ancak bu, benim yakınlarım için kesinlikle şaşırtıcı değil. Onlar, bu adımı yıllardır düşündüğümü biliyorlar. Sürekli olarak kendime sordum: ‘Gerçekten bunu istiyor muyum?’. Bu yüzden bunu dikkatlice düşündüm ve benimle yakın olanlarla veya arkadaşlarıma dönüşen takım arkadaşlarımla detaylı bir şekilde tartıştım. Bazıları bunu anladı, diğerleri zorlandı. Milli antrenör Kris Vansnick, bunun üzerine düşünmem için bana zaman tanıdı.”

“Her zaman evden uzakta oluyordum, sosyal etkinliklere hayır demek zorundaydım. İnsanlar genellikle yurtdışında harika maceralar yaşadığınızı düşünürler – ve çoğu zaman harikadır – ama yalnız olduğunuz akşam altıdan itibaren dairenizde yemek yemek ve televizyon izlemek zorunda kaldığınızı göremezler. Takımdaki arkadaşlarınız olabilir, ama bu evdeki gibi değil. Bu durumu giderek daha zor bulmaya başladım. Erkek arkadaşım Belçika’da voleybol oynuyor ve hafta sonu ziyaretine gelebilirdi, ama ondan hayatını tamamen altüst etmesini isteyemezdim.” dedi.

Kariyerinde altı kez Belçika şampiyonu olan Van Gestel, son yıllarını Almanya ve İtalya’da geçirdi. Ancak, evinden uzakta geçen bu süreç, onun için giderek daha zor hale geldiğini söyledi.

Belçika milli takımındaki en büyük başarılarından bazıları arasında 2022 FIVB Challenge Cup’ta gümüş madalya ve Avrupa Altın Ligi’nde bronz madalya yer alıyor. Ancak, Van Gestel’in en son görünümü, Tokyo’daki 2023 Voleybol Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda gerçekleşti.

Van Gestel, voleybol kariyerini noktalamanın ardından, beslenme alanında bir kariyer yapmayı hedefliyor. Şu anda beslenme alanındaki mezuniyetini tamamlamak üzere stajını yapıyor ve önümüzdeki aylarda çocuklar için bir beslenme uzmanı olmayı planlıyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0