Drews, Hancock ve Wong-Orantes, VNL’nin Açılış Haftasında ABD’yi Yönetecek

HomeDünyaDünya Ligleri

Drews, Hancock ve Wong-Orantes, VNL’nin Açılış Haftasında ABD’yi Yönetecek

Amerika Birleşik Devletleri kadın milli voleybol takımı, Türkiye'nin Antalya şehrinde düzenlenecek olan 2023 Voleybol Ulusal Ligi'nin açılış haftasında genç bir kadroda yer alacak olan üç Tokyo Olimpiyat şampiyonun tecrübesine güvenecek.

Vargas Parlıyor, Filenin Sultanları Kazanıyor
ABD, Japonya’yı Mağlup Ederek Arlington’da VNL Yarı Finallerine Yükseldi
Filenin Efeleri, ABD’ye Mağlup Oldu

Üç Olimpiyat şampiyonu, Türkiye’nin Antalya şehrindeki turnuvada çaylak oyuncularla birlikte oynayacak.

Amerika Birleşik Devletleri kadın milli voleybol takımı, Türkiye’nin Antalya şehrinde düzenlenecek olan 2023 Voleybol Ulusal Ligi’nin açılış haftasında genç bir kadroda yer alacak olan üç Tokyo Olimpiyat şampiyonun tecrübesine güvenecek.

Koç Karch Kiraly tarafından seçilen smaçör Annie Drews, pasör Micha Hancock ve liberoya Justine Wong-Orantes, Salı gününden Pazar gününe kadar birinci haftada yarışacak olan 14 kişilik takım kadrosuna dahil edildi.

ABD’de Drews ve Hancock’u Tanıyalım

29 yaşındaki Drews, 2017 yılından beri milli takımda yer alıyor. Altı yıllık süre içerisinde Tokyo’da altın madalya kazanmasının yanı sıra, Amerikalıları 2018, 2019 ve 2021 yıllarında üst üste üç kez VNL şampiyonu yapmış ve 2019 FIVB Dünya Kupası’nda gümüş madalya elde etmiştir. Aynı yıl VNL 2019’un MVP’si ve Dünya Kupası’nda en iyi smaçör seçilmiştir.

Hancock, 30 yaşında ve 2016’da Pan Amerikan Kupası’nda milli takıma katıldı ve Olimpiyat ve VNL zaferlerinde de yer aldı. VNL’nin açılış haftasında Amerikan takımının kaptanlığını yapacak. 27 yaşındaki Wong-Orantes ise 2016 Pan Amerikan Kupası’nda milli takımdaki debutunu yapmış ve Tokyo’da mevkisinde en iyi oyuncu seçilmiş ve 2018 ve 2021 yıllarında VNL zaferlerine katılmıştır.

Amerikalıların VNL 2023 için 30 kişilik kadrosunda, smaçör Jordan Thompson, Jordan Larson ve Kelsey Robinson-Cook ile orta oyuncular Haleigh Washington ve Chiaka Ogbogu olmak üzere beş tane Olimpiyat şampiyonu daha bulunuyor. Tüm bu oyuncuların, VNL 2023‘ün sonraki haftalarında sahaya çıkması bekleniyor.

Kiraly, Antalya’da hemen her pozisyonda yeni yüzlerle çalışacak. Pasör Asley Evans, dış oyuncular Roni Jones-Perry, Khalia Lanier, Brooke Nuneviller ve Avery Skinner ile orta oyuncular Madeleine Gates ve Asija O’Neal önümüzdeki günlerde VNL’de debut yapacaklar.

Olimpiyat şampiyonlarının seyahat eden kadrosunu, smaçör Danielle Cuttino, orta oyuncular Brionne Butler ve Dana Rettke ve libero Morgan Hentz tamamlıyor.

FIVB Kadın Voleybol Dünya Sıralaması’nda şu anda dördüncü sırada bulunan ABD, VNL 2023 kampanyasına 31 Mayıs Çarşamba günü yerel saatle 17:00’de (14:00 UTC) dünya şampiyonu Sırbistan’a karşı başlayacak. Amerikalılar ayrıca birinci hafta İtalya, Kore ve Türkiye ile karşılaşacaklar.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0