Duda, İki Tutkusunu Kumda Birleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyor

HomeMagazin

Duda, İki Tutkusunu Kumda Birleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyor

Dünyanın en iyi plaj voleybolcularından biri olan Brezilyalı yıldız Eduarda 'Duda' Lisboa, kendi plaj giyim markasını başlatmanın mutluluğunu yaşıyor.

Doha Elite16 Heyecanı Başlıyor
Ukrayna, Beach Pro Tour’da Büyük Zafer Kazandı
Hasan Hüseyin-Sefa İkilisi, Avustralya’da FIVB Geelong Futures Turnuvası’nda Bronz Madalya Aldı

Dünyanın en iyi plaj voleybolu oyuncularından biri olan Brezilyalı yıldız Eduarda ‘Duda’ Lisboa, kendi plaj giyim şirketini kurarak iki tutkusunu bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Plaj voleybolu oyuncusu bir anne tarafından büyütülen Brezilyalı yıldız Eduarda ‘Duda’ Lisboa, annesinin mücadele ettiği plajlarda bikiniler içinde büyüdü. Genç yaşlarda annesinin izinden giderek kendi plaj voleybolu kariyerine başlayan Duda, 25 yaşına geldiğinde bu tutkusunu iş dünyasına taşıma kararı aldı.

Duda’nın Moda Yolculuğu: Plaj Modası ve Tutkularını Birleştiren Marka

25 yaşındaki bu moda tutkunu Brezilyalı, uzun süredir hayalini kurduğu bir projeyi hayata geçirmeye karar vererek kendi plaj giyim şirketini kurdu.

Verdiği röportajda konuşan Duda, “Hala genç olmama rağmen birkaç yıl daha plaj voleybolu oynayacağımı biliyordum. Ancak kariyerim bittiğinde ne yapacağım konusunda hep düşündüm. Kendi işimi kurmak istiyordum, ancak tam olarak ne olacağını bilmiyordum. Moda başlangıçta bir hobiydi, ancak sonra bir tutku haline geldi ve plaj giyim şirketim olması çok anlamlı olurdu. Çünkü her gün giydiğim ve geçmişimle bağlantısı olan bir şeydi. Bu iki tutkuyu aynı anda yaşayabilmek gerçek bir rüya oldu.” şeklinde konuştu.

2022 dünya şampiyonu ve Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele eden Duda, şirketin sahibi olarak işin her aşamasında yer almak istiyor, özellikle de işletmenin ilk aylarında. İşe stilist Karyna Matos ile başlayan Duda’nın ekibinde, muhasebe, pazarlama ve kargo görevlerini üstlenen birkaç çalışan daha bulunuyor.

Brexit ve Brezilya’da gerçekleşen turnuvalar arasında mekik dokurken, işin her aşamasında ve alınan her kararda söz sahibi oluyor. Duda, “İlk adım, benimle birlikte giydiğim parçaları geliştiren Karyna’ya başvurmaktı. Daha sonra diğer alanlarda yardımcı olacak birkaç kişiyi ekledik, ancak her şeyle hala çok ilgileniyorum. Seyahat etsem bile sürekli onlarla iletişim halindeyim ve neler olup bittiğinin farkındayım. Başka bir şeye odaklanmak gerçekten eğlenceli oldu ve deneyimin tadını çıkarıyorum.” dedi.

Duda’nın Moda ve Voleybol Dünyasındaki Etkileşimi

Hala moda dünyasına yeni olan Duda, plaj dünyasına oldukça hakim ve bu da ona yeni yolculuğunda çeşitli olanaklar sunuyor. Beach Pro Tour kapsamında dünyayı gezip her köşede plajları ziyaret etme ayrıcalığına sahip olan Brezilyalı sporcu, her zaman yanında bir not defteri bulunduruyor ve yeni bir ürün için ilham kaynağı olabilecek her şeye dikkat ediyor.

Duda, “Modanın her yerde, hayatımızın bir resmi olduğunu düşünüyorum. Dünyayı gezerken, diğer oyuncuların ve turnuvaya katılan insanların ne giydiğini görüyorum ve bu, modaya dair bilgilerimi oluşturmamda ve bu segmenti daha iyi anlamamda bana yardımcı oluyor. Şimdi, seyahat ederken de buna çok dikkat ediyorum ve ekibimizin plaj voleybolu kültürünü kıyafetlerimize entegre etmesine yardımcı olmaya çalışıyorum. Her zaman yeni şeyler denemek ve müşterilerimizden ne tür bir tepki aldığımızı görmek istiyoruz.” şeklinde düşüncelerini paylaştı.

Duda’nın plaj voleybolu kariyeri 2014’te, 16 yaşındayken, U19 dünya şampiyonluğu ve 2014 Gençlik Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmasıyla çok erken bir yaşta yükseldi.

İş dünyasında yeni bir yolculuğa çıkarken, markasını başarılı bir iş haline getirmek biraz zaman alabilir, ancak yaşamındaki başka bir dönemde olduğu gibi güçlü savunucuların yardımıyla şeyler beklenenden daha hızlı gerçekleşebilir.

Duda, “Bazı plaj voleybolu oyuncularının ürünlerimi aldığını ve beğendiklerini söyledikleri için çok mutluyum. Bu, tanıtım konusunda çok yardımcı oluyor. Daha fazla insan markamı tanıyor ve bu konuda gerçekten heyecanlıyım, ancak gerçekten kendimizi sağlamlaştırana kadar biraz zaman alacağını biliyorum.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Volleyball World

YORUMLAR

YORUMLAR: 0