Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Altın Madalyasını Kazandı

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Altın Madalyasını Kazandı

Duda ve Ana Patrícia, Hamburg Elite16 etkinliğinde gösterdikleri etkileyici performansla Brezilyalı olarak altın madalyayı kazandı. Detaylar ve maç bilgileri haberimizde.

Cools ve Van Den Vonder Mallorca’da Altın Madalya Kazanıyor
Cory & Field, Beach Pro Tour’da İlk Sahneye Çıkışlarında Zafer Elde Etti; Lahti & Ahtiainen, Evleri Helsinki’de Altın Madalya Kazandı
Jurmala Elemelerinde Kolinske & Harward Büyük Zaferler Kazandı

Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Etkinliğinde Altın Madalyayı Kazandı

Beach Pro Tour’da Eduarda ‘Duda’ Lisboa ve Ana Patrícia Ramos’un etkileyici haftası, Brezilyalı oyuncuları Hamburg’daki Elite16 etkinliğinin zirvesine taşıdı.

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Sıralaması liderleri Duda ve Ana Patrícia, Am Rothenbaum Stadyumu’nda üçüncü sıradaki Amerikalı Taryn Kloth ve Kristen Nuss ile karşılaştı. Altın madalya maçını (21-16, 21-17) setlerle kazanarak zirvedeki yerlerini aldılar.

Duda ve Ana Patrícia’nın Hamburg’da kazandığı zafer, son dört Beach Pro Tour etkinliğinin üçüncüsü oldu. Ostrava ve Gstaad’da da altın madalya kazanan Brezilyalı sporcular, Montréal’de aldıkları beşinci sıralamanın ardından hızla toparlandılar.

Brezilyalı dünya şampiyonlarının Amerikalılara karşı gösterdiği üstün rekabet, son on ay içinde yedi kez karşılaşmalarıyla devam ediyor. Duda ve Ana Patrícia, bu karşılaşmalardan da galip ayrılarak rakiplerine sadece dört set kaybettiler.

Duda, zafer sonrası “Çok mutluyum, gerçekten iyi oynadık.” dedi. “Geçen yılı etkinliği kaçırdıktan sonra tekrar Hamburg’da oynamak, başka bir altın madalyayla dönmek inanılmazdı. Son turnuva bizim için çok zordu, bu yüzden geçen hafta gerçekten iyi hazırlandık ve bu etkinliği maç maç, puan puan alarak kazandık ve işe yaradı.” ifadelerini kullandı.

Ana Patrícia ise “Beach Pro Tour etkinliği kazanmak çok zor.” diye ekledi ve “Son zamanlarda Amerikalılarla çok karşılaştık ve hiç kolay olmadı. Burada bizi destekleyen birçok Brezilyalı olması çok şey ifade ediyor ve bu hafta devam etmemize yardımcı oldu. Taraftarlarımız çok coşkuluydu ve onların önünde oynamak çok özeldi.” ifadelerini kullandı.

Almanya’da Üçüncülük İçin Heyecan

Bronz madalya maçında, Almanya’daki binlerce taraftarın desteğini arkasına alan Müller ve Tillmann, Brezilyalı vetera Bárbara ve Carol karşısında üstün bir performans sergileyerek (21-15, 21-19) kazandı.

2023 Beach Pro Tour sezonunun bir sonraki Elite16 etkinliği, gelecek yılın Olimpiyat Oyunları‘nın ev sahibi şehri Paris‘te 27 Eylül-1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0