Dünya 1 Numarası Filenin Sultanları Güney Kore’yi Rahat Geçti

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Dünya 1 Numarası Filenin Sultanları Güney Kore’yi Rahat Geçti

Dünya 1 numarası ve son VNL şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız "Filenin Sultanları", Milletler Ligi’nde Güney Kore’yi 3-0 mağlup etti. Detaylar ve analizler haberimizde!

Filenin Sultanları Tarihinde İlk Kez Milletler Ligi Şampiyonu: Dünya 1 Numarasıyız!
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’nda!
Antalya, VNL’de Devasa Maçlara Ev Sahipliği Yapacak

Dünya sıralamasında birinci olan ve son VNL şampiyonu A Milli Kadın Voleybol Takımımız “Filenin Sultanları”, Milletler Ligi’ndeki yedinci maçında Güney Kore’yi 3-0 mağlup etti. Bu galibiyetle birlikte Sultanlar, beşinci galibiyetini alarak güçlü performansını sürdürdü.

Arlington’da Büyük Mücadele

Arlington’ın ev sahipliği yaptığı Milletler Ligi’nin ikinci haftasında oynanan karşılaşma, College Park Center’da gerçekleşti. Maç, TRT Spor’dan canlı yayınlanarak voleybol severlerle buluştu. Hakemler Fabián Denis Mozzo Carbajal (Uruguay) ve Wim Cambre (Belçika) yönetimindeki müsabaka, toplamda 66 dakika sürdü.

Maçın Detayları

Güney Kore-Türkiye: 0-3

  • Salon: College Park Center, Arlington
  • Hakemler: Fabián Denis Mozzo Carbajal (Uruguay), Wim Cambre (Belçika)

Güney Kore:

  • Dahyeon, Dain, Jiyun J., Hoyoung, Jeongah, Sohwi, Dahye (L) (Jiwon, Seungju, Jiyun M.)

Türkiye:

  • Elif, Derya, Aslı, Vargas, Tuğba, Beyza, Simge (L) (Ayça, İlkin)

Setler:

  • 20-25, 15-25, 20-25

Süre:

  • 66 dakika

İstatistikler ve Performans Analizi

Maç boyunca Türkiye’nin hücum gücü ve savunma becerisi öne çıktı. Vargas ve Tuğba’nın etkili hücumları, Beyza ve Aslı’nın blok performansları ile Simge’nin libero pozisyonundaki başarısı, Türkiye’nin galibiyetinde belirleyici oldu. Güney Kore’nin direnci zaman zaman zorlasa da, Sultanlar setlerdeki üstünlüklerini koruyarak rahat bir galibiyet elde etti.

Sıradaki Maç: Ev Sahibi ABD’ye Karşı

Filenin Sultanları, Arlington’daki ikinci haftanın son maçında 2 Haziran TSİ 23.00’te ev sahibi ABD ile karşılaşacak. Bu önemli mücadele, TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak. Sultanlar, ABD karşısında alacakları galibiyetle Milletler Ligi’nde yükselmeyi hedefliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0