FC PORTO Portekiz Kadınlar Voleybol Ligi Şampiyonu!

HomeDünyaAvrupa Ligleri

FC PORTO Portekiz Kadınlar Voleybol Ligi Şampiyonu!

FC PORTO, Solverde.pt liginin şampiyonluk serisinin beşinci ve son maçında Dragão Arena'da PV 2014/Colégio Efanor'u 3-0 (26-24, 25-17, 26-24) yenerek Portekiz kadınlar voleybol şampiyonu oldu.

Filenin Sultanları Zorlu Maçta Japonya’ya Yenildi!
Nilüfer Belediyesi, Kastela’yı 3-0 ile Geçti
Galatasaray Daikin Karar Setinde Kazandı

FC PORTO, Solverde.pt liginin şampiyonluk serisinin beşinci ve son maçında Dragão Arena’da PV 2014/Colégio Efanor’u 3-0 (26-24, 25-17, 26-24) yenerek Portekiz kadınlar voleybol şampiyonu oldu.

Bu şampiyonluk, Academia José Moreira ile FC PORTO’nun birleşmesinden oluşan takımın üst üste üç şampiyonluk kazandığı AJM/FC PORTO ortaklığının sona ermesinden sonra tek başına elde edilen ilk şampiyonluk oldu. Seri, FC PORTO’nun 3-0’lık net bir skorla kazansa da, bu karşılaşma kadınlar voleybolunun harika bir tanıtımı oldu ve bu yıl Portekiz ulusal liginde gösterilen yüksek performans seviyesinin bir kanıtıydı. FC PORTO’dan Victória Pinto 19 sayıyla, C. Efanor’dan Inês Pereira ise 13 sayıyla maçın en skorer oyuncuları oldu.

Dört yıl üst üste lig şampiyonluğunu kutlayan FC PORTO kaptanı Joana Resende gururunu dile getirdi: “Hiçbir zaferi hafife almıyoruz, çünkü bir sonraki şampiyonluğun ne zaman geleceğini asla bilemiyoruz, ancak bu proje başladığından beri yedi tane kazandık. Sezon boyunca oyuncular, teknik ekip ve tüm personel, FC PORTO gibi büyük bir kulübü temsil etmeyi hak ettiklerini kanıtladılar. Her zaman daha fazlasını istiyoruz, ancak her başarıyı takdir etmeliyiz ve bugün kutlama günü. Mesaj Ağustos ayından beri hep aynıydı ve her zaman işimize ve birbirimize inandık; biz herkesten daha iyi olduğumuza ve formayı onurlandırarak birlikte şampiyonluk kazanacağımıza inandık.”

YORUMLAR

YORUMLAR: 0