Bibinje’de Kadınlar İçin Ön Eleme Aşaması Başlıyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Bibinje’de Kadınlar İçin Ön Eleme Aşaması Başlıyor

Avrupa'daki takımlar için Paris 2024 Olimpiyatları yolculuğu, CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası aracılığıyla bu hafta sonu Hırvatistan'ın Bibinje kentinde düzenlenecek 2024 turnuvasının kadınlar Ön Eleme Aşaması ile yeniden başlıyor.

Olimpiyat Vizesi Alan Filenin Sultanları’na Coşkulu Karşılama
Türk Voleybolunda 2023 Yılı Değerlendirmesi
Yıldız Voleybolcular Paris 2024 Bileti İçin Brezilya’da Savaşıyor!

Avrupa’daki takımlar için Paris 2024 Olimpiyatları yolculuğu, CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası aracılığıyla bu hafta sonu Hırvatistan’ın Bibinje kentinde düzenlenecek 2024 turnuvasının kadınlar Ön Eleme Aşaması ile yeniden başlıyor.

Belçika, ev sahibi Hırvatistan, Macaristan, Portekiz, İskoçya ve Ukrayna takımları, Paris Oyunları’na bilet almak için mücadele edecekleri Pool D’de Cuma gününden Pazar gününe kadar üç gün boyunca mücadele edecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası Finalleri, 13-16 Haziran tarihleri arasında Jurmula’da düzenlenecek. Ev sahibi Letonya’nın yanı sıra, 2023 Plaj Voleybolu Uluslar Kupası Ön Eleme Aşaması’nda havuzlarını kazanan Almanya, İsviçre, Hollanda, İtalya, Fransa ve Polonya şimdiden finallere katılım hakkı kazandı.

Dört ek yer ise önümüzdeki haftalarda gerçekleşecek olan 2024 Plaj Voleybolu Uluslar Kupası havuzları aracılığıyla kazanılacak. Son 12. ve son yer ise 10 Haziran 2024 tarihi itibarıyla CEV Ülke Sıralamasında en yüksek konuma sahip ve 2024 Ön Eleme Aşaması’nda ikinci olarak tamamlayan tüm ülkeler arasında en iyi dereceye sahip Ulusal Federasyona verilecek.

Plaj Voleybolu Uluslar Kupası, “ülke vs. ülke” mücadelelerini teşvik eden farklı bir yarışma formatına sahiptir. Her ülke iki takımla temsil edilir ve düellolar en iyi üç üzerinden yapılır, gerekirse altın set olarak adlandırılan 15 sayılık bir seti de içerir.

Londra 2012 Olimpiyatları’nda Büyük Britanya voleybol milli takımının kaptanı olan 38 yaşındaki Lynne Beattie, İskoçya takımında Mhairi Wallace ile birlikte oynayarak en tecrübeli oyuncu olacak. Ülkenin diğer takımında ise Rachel Morrison ve Kathryn Barbour yer alacak.

2021 yılında U21 dünya şampiyonu olan Tetiana Lazarenko, Ukrayna kadrosunda Maryna Hladun ile birlikte oynayarak büyük bir isim. Dört kez CEV EuroBeachVolley katılımcısı Inna Makhno da Sofiia Rylova ile birlikte sahada olacak.

Ev sahibi Hırvatistan, Ema Mrkic/Ana Sverko ve Lucijana Terze/Mirna Becic ile temsil edilirken, Belçika’da Sarah Cools/Lisa Van Den Vonder ve Inès Piret/Annelore Bex takımları yer alacak.

Turnuvanın kadrosunu tamamlayan Portekiz, Beatriz Pinheiro/Ines Castro ve Margarida Santos/Carolina Maia’ya sahip olacakken Macaristan ise Chiara Honti-Majoros/Stefánia Flóra Kun ve Adrienn Szabó/Lilla Villám ile mücadele edecek.

2024 sezonumuza sonunda başlayacağımız için gerçekten heyecanlıyız. Plaj Voleybolu Uluslar Kupası’na oynamak ve son aylarda yaptığımız çalışmaları göstermek için çok motive olmuş bir şekilde gireceğiz.

Beatriz Pinheiro

YORUMLAR

YORUMLAR: 0