Filenin Efeleri, Antalya’da VNL Heyecanına Başlıyor!

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri, Antalya’da VNL Heyecanına Başlıyor!

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi'nde (VNL) ilk kez mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyor.

FIVB Challenger Kupası Maç Programımız Belli Oldu
Adis Lagumdzija: Olimpiyata Gitmek Herkesin Hayali
EuroVolley 2023: Türkiye Sürpriz Yapmaya Hazır!

Tarihi Bir İlk: Millilerimiz Milletler Ligi’nde!

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde (VNL) ilk kez mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyor. Millilerimiz, 21-26 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da başlayacak ilk haftanın ardından, 5-9 Haziran’da Japonya ve 18-23 Haziran’da Slovenya’da da sahaya çıkacak.

Antalya’da Güçlü Rakipler Bekliyor

Antalya etabında Kanada, Hollanda, Fransa ve ABD ile karşılaşacak olan Filenin Efeleri, bu zorlu rakiplere karşı galibiyetler elde etmek istiyor. Polonya, Slovenya ve Bulgaristan gibi güçlü takımların da yer alacağı VNL’de ilk 8 sırada yer alan takımlar, sezon sonunda finallerde mücadele etme hakkı kazanacak.

Maç Programı ve Milli Takım Kadrosu

A Milli Erkek Voleybol Takımımızın VNL’nin ilk haftasında yapacağı maçların programı ve milli takım kadrosu şu şekilde:

Maç Programı:

  • 21 Mayıs Salı: 20.00 Türkiye – Kanada (TRT Spor)
  • 23 Mayıs Perşembe: 20.00 Türkiye – Hollanda (TRT Spor)
  • 25 Mayıs Cumartesi: 17.00 Türkiye – Fransa (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)
  • 26 Mayıs Pazar: 17.00 Türkiye – ABD (TRT Spor veya TRT Spor Yıldız)

Milli Takım Kadrosu

İdari ve Teknik Kadro:

  • Semih Oktay – Erkek Milli Takımlar Koordinatörü
  • Orkun Özel – A Erkek Milli Takım Menajeri
  • Cedric Enard – Başantrenör
  • Umut Çakır – Yardımcı Antrenör
  • Mert Karatop – Yardımcı Antrenör
  • Alexandre Leal Goulart Nunes – Yardımcı Antrenör
  • Gael Querin – Kondisyoner
  • Ali Rıza Metin – İstatistik Antrenörü
  • Sedat Şanlı – İstatistik Antrenörü
  • Burak Yılmaz – Fizyoterapist
  • Bilal Aslan – Fizyoterapist
  • Aykut Yılmaz – Masör

Sporcu Kadrosu:

  • Pasörler: Arslan Ekşi, Murat Yenipazar, Arda Bostan
  • Smaçörler: Efe Mandıracı, Mirza Lagumdzija, Yasin Aydın, Burutay Subaşı, Efe Bayram, Yiğit Hamza Aslan
  • Orta Oyuncular: Vahit Emre Savaş, Mert Matiç, Faik Samet Güneş, Bedirhan Bülbül
  • Pasör Çaprazları: Adis Lagumdzija, Kaan Gürbüz
  • Liberolar: Volkan Döne, Beytullah Hatipoğlu

Filenin Efeleri’ne bu tarihi turnuvada başarılar diliyoruz!

YORUMLAR

YORUMLAR: 0