Almanya, Finallerdeki Son Yere Sahip Oldu

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Almanya, Finallerdeki Son Yere Sahip Oldu

2024 CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası Finalleri'nde erkekler mücadelesi Pazartesi günü kendi sahaları Hamburg'da C Grubu'nu kazanarak son noktaya ulaştı.

Bioderma Pro Beach Tour Marmaraereğlisi Etabı’nda 2. Gün Heyecanı Sona Erdi
Katar ve Çin, Dünya Şampiyonası Öncesi Dikkat Çekiyor
Hasan Hüseyin-Sefa İkilisi, Avustralya’da FIVB Geelong Futures Turnuvası’nda Bronz Madalya Aldı

2024 CEV Plaj Voleybolu Uluslar Kupası Finalleri’nde erkekler mücadelesi Pazartesi günü kendi sahaları Hamburg’da C Grubu’nu kazanarak son noktaya ulaştı.

Cumartesi gününden Pazartesi gününe kadar Active City Arena’da oynayan ev sahibi ekip, 13-16 Haziran tarihleri arasında Jurmala’da düzenlenecek ve kazananları Paris Olimpiyatları’na taşıyacak olan turnuvada mücadele edecek olan ev sahibi Letonya, Avusturya, Fransa, İtalya, Litvanya, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre’ye katılmak için Kıbrıs, İngiltere, Estonya, Lüksemburg, Moldova ve Slovenya’nın oluşturduğu rekabeti aştı.

Kadınlar mücadelesi ise Avusturya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Letonya, Hollanda, Polonya, İspanya, İsviçre ve Ukrayna olmak üzere 11 ülkenin katılımı ile kesinleşti. Son yer ise 2024 Ön Eleme Aşaması’nı ikinci olarak tamamlayan ülkeler arasında 10 Haziran 2024 itibarıyla CEV Ülke Sıralaması’ndaki en yüksek konuma sahip Ulusal Federasyona verilecek.

En iyi takımlarına güvenen Almanlar, hafta boyunca mutlak üstünlük sağladı ve Lüksemburg, İngiltere ve Slovenya’dan ikililere karşı oynanan altı maçın tamamını kazanırken sadece iki set kaybetti.

Maçın başında biraz gergindik çünkü karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkındaydık. Fakat sonra kendimizi toparladık ve kazanmayı başardık. Finallerde şampiyonluk için ciddi şansı olan beş altı ülke var ve biz de onlardan biriyiz. En iyi plaj voleybolumuzu oynamamız gerekiyor.

Sven Winter
Alman Plaj Voleybolu Oyuncusu

Bunlardan biri finalde yaşandı. Lukas Pfretzschner ve Sven Winter, Slovenyalı Nejc Zemljak ve Jan Pokeršnik’i 2-1 (18-21, 21-14, 15-9) yenerek şampiyonluğu aldı. Seri boyunca oynanan diğer maçta ise Clemens Wickler ve Nils Ehlers, Klemen Šen ve Danijel Pokeršnik ikilisini iki seti de alarak (21-16, 21-9) ev sahibi takımın zaferini perçinledi.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0