Filenin Efeleri İlk Yenilgisini Aldı

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri İlk Yenilgisini Aldı

Filenin Efeleri, Romanya'ya 3-2 mağlup oldu ve CEV Avrupa Altın Ligi karşılaşmalarındaki ilk yenilgisini aldı.

A Milli Erkek Voleybol Takımı, Fransa Karşısında 3-0 Mağlup Oldu
Arda Bostan: Milli Takım Formasını Yeniden Giyeceğim İçin Heyecanlıyım
Cafer Kirkit: Herkes Özveriyle Çalışıyor

Filenin Efeleri, Romanya’ya 3-2 mağlup oldu ve CEV Avrupa Altın Ligi karşılaşmalarındaki ilk yenilgisini aldı.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu üçüncü maçında Romanya’ya karşı sahaya çıktı. Heyecan dolu müsabakada Türk voleybolcular, zorlu rakipleri karşısında büyük bir mücadele sergiledi ancak sonuç Romanya’nın lehine oldu. Filenin Efeleri, 25-21, 21-25, 25-20, 22-25 ve 12-15’lik setlerle 3-2 mağlup oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen karşılaşmaya voleybolseverler büyük ilgi gösterdi. Tribünde Konya Valisi Vahdettin Özkan, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu ve TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya gibi önemli isimler de yer aldı.

Bu mağlubiyetle birlikte A Milli Erkek Voleybol Takımımız Avrupa Altın Ligi’ndeki ilk yenilgisini aldı. Ancak mücadele azminden vazgeçmeyen Filenin Efeleri, bir sonraki maçta 10 Haziran cumartesi günü deplasmanda Romanya’ya konuk olacak.

Karşılaşmanın istatistiklerine göz atmak için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Avrupa Altın Ligi

Avrupa Altın Ligi’nin statüsüne göre, 6 hafta süren grup aşamasının ardından gruplarını birinci tamamlayan 3 takım ve final etabına ev sahipliği yapacak ülke (Hırvatistan), Final Four müsabakalarına katılmaya hak kazanacak. Eğer ev sahibi Hırvatistan grubunu birinci sırada tamamlarsa, gruplarda en iyi ikinci sıradaki takım da Final Four’a katılacak.

CEV Avrupa Altın Ligi Final Four müsabakaları, 24-25 Haziran 2023 tarihlerinde Hırvatistan’da gerçekleşecek. Final Four’da mücadele edecek takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda boy gösterme hakkı elde edecekler. FIVB Challenger Kupası’nda şampiyon olan takım ise 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL) bileti kazanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0