Brezilya Ostrava’yı Fethetti

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Brezilya Ostrava’yı Fethetti

Dünya Şampiyonları Duda ve Ana Patricia, birlikte Ostrava'yı fethetti. Cannon & Sponcil ile Melissa & Brandie podyumu tamamladı.

Duda ve Ana Patrícia Hamburg Elite16 Altın Madalyasını Kazandı
Hamburg Elite16’da Büyük Geri Dönüş, Kloth ve Nuss’u İleri Taşıdı
Duda, İki Tutkusunu Kumda Birleştirmenin Mutluluğunu Yaşıyor

Dünya Şampiyonları Duda ve Ana Patricia, birlikte Ostrava’yı fethetti. Cannon & Sponcil ile Melissa & Brandie podyumu tamamladı.

Dünya şampiyonları Eduarda Santos Lisboa (Duda) ve Ana Patricia Ramos, Ostrava’daki Volleyball World Beach Pro Tour Elite16 etkinliğinde podyumu zirveye çıkarak üçüncü altın madalyalarını ve Tur’daki toplam dokuzuncu madalyalarını kazandılar. Duda için, Agatha Bednarczuk ile birlikte 2019 4 yıldız finalinde Ana Patricia & Rebecca Cavalcanti’yi yenerek Lower Vitkovice endüstriyel miras alanında zafer kazanmasının ardından, ikinci kez Lower Vitkovice endüstriyel miras alanında zafer kazanmış oldu. Şimdi, Duda & Ana Patricia birlikte Ostrava‘yı fethetti.

Gümüş madalyaları, Amerika Birleşik Devletleri’nden Terese Cannon & Sarah Sponcil kazandı. Ostrava’daki kampanyalarına Çarşamba günkü elemelerden başlayan ve Pazar günkü finale kadar ilerleyen Amerikan takımı, dördüncü Beach Pro Tour podyumunu elde etti. Tokyo 2020 Olimpiyat oyuncusu Sponcil daha önce Ostrava podyumunda yer almıştı, çünkü daha önceki partneri Kelly Claes (şimdi Cheng) ile 2021 4 yıldızlı altını Çek şehrinde almıştı, bu da onları Japonya’daki Olimpiyatlar için seçmeye hak kazandıkları zamandı.

Elemelerden Ostrava kampanyasına başlayan bir diğer ikili, Melissa Humana-Paredes & Brandie Wilkerson, bronz madalyayı tamamladı. Kanadalı Olimpiyatçıların yeni kurulan ortaklığı için sadece üçüncü Beach Pro Tour’du ve zaten ilk madalyalarını kazandılar. Brandie, 2018 Ostrava’da Heather Bansley ile birlikte 4 yıldızlı gümüş madalyası bulunuyor.

Ana Patricia & Duda‘ya karşı Pazar günkü büyük finalin ilk setinde, ana tablo sıralamasında sonuncu olan Cannon & Sponcil öne geçti, ancak birinci sıradaki Brezilyalılar hücum performansları sayesinde geri dönerek 2-1 (17-21, 21-14, 15-12) galibiyetle zafer kazandı. İki oyuncu da maçta 20+’lık bir performans sergiledi. Duda, bir ace dahil olmak üzere maçın en yüksek puanını olan 22 puanı kaydetti, Ana Patricia ise blokajdan iki puan dahil olmak üzere 21 puan üretti. Amerikalıların tarafında, Cannon 17 hücum puanı, bir ace ve bir blokajla tamamladı, Sponcil ise bir asla birlikte toplamda 15 puan elde etti.

Finalin ardından “Ne maçtı!” diyerek sevincini dile getiren Ana Patricia, “Sarah ve Terese’ye tebrikler! Onlar harika oyuncular! Burada çok zor, çok mutluyuz. Ostrava’ya çok minnettarız. Teşekkürler!” dedi.

Duda ise “Burada oynamayı seviyorum. Üçüncü kez buradayım. Farklı ve çok özel bir yer” diye ekledi. “Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Harikaydı!” ifadelerini kullandı.

Bronz Madalya Mücadelesi

Bronz madalya maçında, beşinci sıradaki İsviçreli ikili Nina Brunner & Tanja Huberli sadece ilk setin ilk birkaç vuruşunda skor üstünlüğünü elinde tuttu, ancak 13. sıradaki Melissa & Brandie ikilisi geri dönerek maçın geri kalanını domine etti ve 2-0 (21-16, 21-14) galibiyetle maçı tamamladı. Brandie, hücumda 14 öldürme ve blokta üç vuruşla nette ateş gibiydi ve maçın en yüksek puanı olan 20 puana ulaştı. Melissa ise üç asla birlikte toplamda 11 puan elde etti. Huberli, 12 puanla üç ace sahip olurken, Brunner ise sekiz puan kaydetti, hepsi hücumdaydı.

Maçın sonunda Brandie, “Son derece zordu. Buradaki takımlar elit seviyede, ancak çok sıkı çalıştık. Harika bir takımımız, harika bir koçumuz var… Her maçta odaklandık ve gözümüzü ödüle dikmiştik” yorumunu yaptı.

Melissa ise “Bu favori turnuvalarımızdan biri ve seyirciler tüm hafta boyunca inanılmazdı. Çok teşekkür ederiz, Ostrava!” şeklinde konuştu.

İki yarı final de Pazar günü daha önce oynandı. Cannon & Sponcil, Melissa & Brandie’ye karşı zorlu bir 2-1 (19-21, 23-21, 15-13) geri dönüşle günün ilk maçında sahneyi açtı ve Cannon, 28 puanla maçta lider oldu, iki as ve bir blokaj dahil.

Ana Patricia & Duda da yarı finalde Brunner & Huberli’ye karşı ilk seti kaybetmenin ardından etkileyici bir şekilde geri dönerek 2-1 (18-21, 21-11, 15-12) galibiyetle sahadan ayrıldı. Maçta en çok sayı üreten oyuncu olan Ana Patricia, dört blok ve bir ace ile 26 puan kaydetti.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0