Filenin Efeleri, Portekiz’i 3-2 Mağlup Etti

HomeMilli TakımlarErkek Milli Takımlar

Filenin Efeleri, Portekiz’i 3-2 Mağlup Etti

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu ikinci maçında Portekiz'i deplasmanda 3-2 mağlup etti. Bu zaferle birlikte, Avrupa Altın Ligi'nde 2'de 2 yaparak puanını 5'e çıkaran Milliler, namağlup liderliğini sürdürdü.

Faik Samet Güneş: Seyir Zevki Yüksek Bir Maç Bizi Bekliyor
Adis Lagumdzija: Mücadeleci Oyunumuzu Devam Ettirmeliyiz
Filenin Efeleri, Üst Üste 2. Kez FIVB Challenger Kupası’nda Finalde

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, CEV Avrupa Altın Ligi A Grubu ikinci maçında Portekiz‘i deplasmanda 3-2 mağlup etti. Bu zaferle birlikte, Avrupa Altın Ligi’nde 2’de 2 yaparak puanını 5’e çıkaran Milliler, namağlup liderliğini sürdürdü.

Bu büyük başarıya ulaşan Filenin Efeleri, gruplarını birinci sırada tamamlayarak Final Four müsabakalarına ev sahipliği yapacak ülke olan Hırvatistan’da mücadele etme hakkı kazanacaklar. Final Four’da başarılı olan takımlar ise FIVB Challenger Kupası’nda boy gösterecek ve bu kupayı kazanan takım, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL) biletini de alacak.

Milli takımımızın bir sonraki mücadelesi ise 4 Haziran Pazar günü saat 17.00’de Konya’da gerçekleşecek. Filenin Efeleri, Konya Kongre ve Spor Merkezi’nde Romanya ile karşılaşacak. Bu heyecan dolu maça tüm voleybolseverleri bekliyoruz!

Filenin Efeleri – Portekiz

Şampiyona Statüsü

CEV Avrupa Altın Ligi’nin statüsü ise lig usulüne göre oynanacak ve 6 haftadan oluşacak. Gruplarını birinci sırada tamamlayan 3 takım ve Final Four müsabakalarına ev sahipliği yapacak ülke olan Hırvatistan, Final Four’a katılmaya hak kazanacak. Aynı zamanda, Hırvatistan eğer kendi grubunu birinci sırada tamamlarsa, gruplarda en iyi ikinci sırada yer alan takım da Final Four’da yer alacak.

CEV Avrupa Altın Ligi Final Four müsabakaları, heyecan dolu maçlarla 24-25 Haziran 2023 tarihlerinde Hırvatistan’da gerçekleşecek. Bu müsabakalarda başarılı olan takımlar, FIVB Challenger Kupası’nda mücadele etme hakkı elde edecek. FIVB Challenger Kupası’nı kazanan takım ise 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL) için biletini garantileyecek.

Bu süreçte Milli Erkek Voleybol Takımımıza başarılar diliyoruz ve desteklerimizi gönderiyoruz! Heyecan dolu maçlar ve büyük zaferlerle dolu bir yolculuğun başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Gözlerimiz filenin efeleri üzerinde ve başarıya giden yolda onların yanında olacağız!

YORUMLAR

YORUMLAR: 0