Hüzünlü Son: Filenin Sultanları VNL’e Çeyrek Finalde Veda Etti

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Hüzünlü Son: Filenin Sultanları VNL’e Çeyrek Finalde Veda Etti

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi çeyrek final maçında Polonya’ya 3-2 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Detaylar ve maç istatistikleri için tıklayın.

Filenin Sultanları Brezilya’ya Mağlup Oldu: 2024 VNL Finalleri Başlıyor
Filenin Sultanları 5 Yıldızıyla Avrupa Şampiyonası Rüya Takımı’nda
Filenin Sultanları, 2024 Paris Olimpiyat Elemeleri’nde İlerliyor

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi (VNL) çeyrek final maçında Polonya’ya 3-2 mağlup olarak turnuvaya veda etti. Son VNL şampiyonu olan Filenin Sultanları, gösterdikleri mücadeleye rağmen bu yıl yarı finale çıkma şansını kaybetti.

Maç Detayları:

  • Salon: Indoor Stadium Huamark
  • Hakemler: Noemi Karina Rene, Joo-Hee Kang

Takım Kadroları:

  • Polonya: Korneluk, Stysiak, Lukasik, Jurczyk, Wolosz, Medrzyk, Szczyglowska (L) (Smarzek, Wenerska, Czyrnianska, Lysiak)
  • Türkiye: Cansu, Ebrar, Aslı, Vargas, Derya, Eda, Gizem (L) (Elif, Ayça, Tuğba, Beyza)

Setler ve Skorlar:

  • 1. Set: 20-25
  • 2. Set: 25-22
  • 3. Set: 25-20
  • 4. Set: 19-25
  • 5. Set: 15-11

Maç Süresi: 1 saat 48 dakika

Maçın Özeti ve İstatistikler

Milli takımımız, maça hızlı bir başlangıç yaparak ilk seti 25-20 kazandı. Ancak Polonya, ikinci ve üçüncü setlerde üstün bir performans sergileyerek sırasıyla 25-22 ve 25-20’lik skorlarla öne geçti. Dördüncü sette toparlanan Filenin Sultanları, 25-19’luk skorla maçı final setine taşıdı. Çekişmeli geçen beşinci sette ise Polonya 15-11 galip gelerek yarı finale yükseldi.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız.

VNL Finallerinde Yolculuk Devam Ediyor

2024 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri, 20-23 Haziran tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenecek. Çeyrek finallerde başarılı olan takımlar, yarı final ve final maçlarında mücadele etmeye devam edecek.

Gelecek İçin Umutlar Sürüyor

Milli takımımızın VNL’deki performansı, gelecek için büyük umutlar vadediyor. Turnuva boyunca gösterdikleri azim ve kararlılık, voleybolseverler tarafından büyük takdir topladı. Filenin Sultanları, bundan sonraki turnuvalarda daha da güçlü bir şekilde sahalara dönerek başarılarını sürdürecek.

Takımımıza Destek Olmaya Devam Edelim

Milli takımımızın gösterdiği mücadeleyi desteklemeye devam etmek, voleybolseverler için büyük bir motivasyon kaynağı olacaktır. Filenin Sultanları’nın yanında olarak onlara moral ve destek verebiliriz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0