İsviçre’de Plaj Voleybolu Olimpiyat Yarışında Gerilim Tırmanıyor

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

İsviçre’de Plaj Voleybolu Olimpiyat Yarışında Gerilim Tırmanıyor

İsviçreli voleybolcular Joana Mäder ve Anouk Vergé-Dépré, Portekiz'deki etkinlikte Amerikalı rakiplerini mağlup ederek Paris Olimpiyatları için umutlarını artırdılar.

İsviçreli Olimpiyatçı Joana Mäder EuroBeachVolley’de Muhteşem Geri Dönüşünü Kutluyor
Ehlers ve Wickler Lüksemburg’da Taçlandırıldı
U20 Erkek Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası Elemelerinde!

Portekiz’deki Espinho Elite16 turnuvasında kadınlar plaj voleybolu mücadelesinde heyecan doruk noktasına çıktı. Tokyo Olimpiyatları bronz madalyalıları Joana Mäder ve Anouk Vergé-Dépré, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’ndaki ikinci İsviçre bileti için mücadelelerini sürdürüyor. Son grup maçlarında Amerikan dünya şampiyonları Kelly Cheng ve Sara Hughes’u 2-0 (21-15, 29-27) gibi net bir skorla geçerek eleme aşamasına yükselmeyi başardılar.

Bu önemli galibiyetle birlikte, Çarşamba günü elemelerde yenildikleri vatandaşları ve en büyük Olimpiyat rakipleri Esmée Böbner ve Zoé Vergé-Dépré’yi geride bırakan ikili, FIVB Dünya Plaj Voleybolu Sıralaması’ndaki puan farkını da 320’ye indirdi (7.900’e 7.580).

Ancak, hafta sonunda İsviçre’nin ikinci Olimpiyat biletinin sahibi olabilmeleri için Pazar günü Espinho’da madalya kazanmaları gerekiyor. Bu hedefe ulaşmak için ise çetin bir mücadele onları bekliyor. 12’li turda Amerikalı Taryn Kloth ve Kristen Nuss ikilisini geçmeleri, sonrasında ise çeyrek finalde Brezilyalı yıldızlar Eduarda ‘Duda’ Lisboa ve Ana Patrícia Ramos’u yenmeleri gerekiyor.

Diğer Takımların Durumu

Diğer yandan çeyrek finale yükselen takımlar arasında Almanya’dan Svenja Müller/Cinja Tilmman, İspanya’dan Daniela Álvarez/Tania Moreno ve Hollanda’dan Katja Stam/Raisa Schoon yer alıyor. 12’li turda ise heyecanlı karşılaşmalar bizi bekliyor. Brezilya’dan Bárbara Seixas/Carol Sagaldo ile İsviçre’den Tanja Hüberli/Nina Brunner, Çin’den Chen Xue/Xinyi Xia ile Brezilya’dan Tainá Bigi/Victoria Lopes ve son olarak İtalya’dan Marta Menegatti/Valentina Gottardi ile Letonya’dan Tina Graudina/Anastasija Samoilova karşı karşıya gelecek.

Gözler önümüzdeki günlerde Espinho’da yaşanacak nefes kesen mücadelelere çevriliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0