Kariyerinin En Büyük Etkinliğine Hazırlanan Yorick de Groot

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

Kariyerinin En Büyük Etkinliğine Hazırlanan Yorick de Groot

Hollandalı Yorick de Groot, 23 yaşına rağmen, 2023 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası için heyecanla hazırlanıyor. İşte de Groot'un kariyerinin en büyük etkinliği öncesindeki hikayesi.

Annie Drews, Olimpiyat Altınını Kazanmaya Hazır ve Kararlı
Paris 2024 Bileti Yarışı Xiamen’de Devam Ediyor
Plaj Voleybolu’nda Hollanda Liderliğe Hazır

Yorick de Groot, Kariyerinin Zirvesine Yürüyor

23 yaşındaki Hollandalı savunmacı Yorick de Groot, artık plaj voleybolunda bir acemi değil. De Groot, bir Volleyball World Beach Pro Tour şampiyonluğu ve iki Avrupa Şampiyonası gümüş madalyası gibi başarılar elde etmiş bir oyuncu. Ancak kariyerinin en büyük etkinliği için birkaç hafta uzakta.

De Groot ve partneri Stefan Boermans, 6-15 Ekim tarihleri arasında Meksika’nın Tlaxcala şehrinde düzenlenecek olan 2023 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek 48 erkek takımından biri. İkili, 2021’de FIVB World Tour Gstaad etkinliğini kazandı ve 2023’te Mart ayında Beach Pro Tour La Paz Etabı’nda gümüş madalya kazandı.

Hollandalı ikili, geçtiğimiz yılın erken döneminde elde ettikleri iyi sonuçlar sayesinde 2022 Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını elde edebilirdi ancak de Groot’un ciddi bir bel sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalması, partneriyle 17. sırayı paylaşmasına neden oldu.

Paris 2024 Olimpiyatlarına Giden Yol

Hollanda, Paris 2024 Olimpiyatları için üç takım arasındaki iç savaşta geride kalmış durumda. Ülke, üç takımla temsil ediliyor ancak sadece iki takım gelecek yılki Olimpiyat Oyunları’nda yer alabilecek. Bu nedenle, Dünya Şampiyonası’nda iyi bir sonuç almak, onlar için kritik olabilir.

Hollandalılar, Norveç’in Mol ve Sørum’unun yanı sıra İtalyanlar Daniele Lupo ve Enrico Rossi ile Mozambik’ten Jorge Monjane ve Ainadino Martinho ile birlikte A Grubu’nda yer aldılar. De Groot, bu grubun oldukça zorlu olduğunu söyledi ve Norveç ve İtalya gibi güçlü takımları yenmek istediklerini belirtti.

Dünya Şampiyonası, Yorick de Groot ve Stefan Boermans için kariyerlerinin en büyük fırsatlarından biri olacak ve Hollandalı ikili, Meksika’da ülkelerini en iyi şekilde temsil etmek için hazır ve motive görünüyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0