Koga’nın Muhteşem Performansıyla Japonya Kazandı

HomeDünyaDünya Ligleri

Koga’nın Muhteşem Performansıyla Japonya Kazandı

Dominik Cumhuriyeti ve Çin Cuma günü zafer kazandı. Turnuva ev sahibi Japonya, Kadınlar Voleybol Uluslar Ligi 2023'ün ilk haftasında 2. Grup'ta ikinci galibiyetini elde etti.

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Hırvatistan’a 3-1 Mağlup Oldu
CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Hamburg’da Başladı!
U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde Almanya’ya 3-2 Mağlup Oldu

Dominik Cumhuriyeti ve Çin, Cuma günü zafer kazandı. Turnuva ev sahibi Japonya, Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 2023’ün ilk haftasında 2. Grup’ta ikinci galibiyetini elde etti. Cuma günü Nagoya’da, VNL’ye yeni katılan Hırvatistan’ı 3-0 (25-17, 25-19, 25-20) mağlup ederek üç maçlarının tamamını kaybeden VNL çaylaklarına set dahi vermedi. Bu galibiyetle Japonya’nın galibiyet-mağlubiyet durumu 2-0’a yükseldi ve puan sıralamasında Türkiye‘nin hemen altında altı puanla ikinci sıraya yükseldi.

Japonya’nın kaptanı Sarina Koga, muhteşem bir performans sergileyerek takımını maçın en yüksek puanına taşıdı. Smaçör, üç kez servis atan, 13 sayıyla hücumda ve iki sayıyla blokta katkı sağlayarak galibiyete öncülük etti. Kotona Hayashi başka 12 sayı katkı yaparken, Dijana Karatovic Hırvatistan’ın en skoreri oldu ve 10 sayıyla oynadı.

Orta oyuncu Ayaki Araki, ilk set boyunca Japon hücumuna liderlik etti ve seti kazandıran beş sayı, özellikle etkileyici bir 25-17 ile katkıda bulundu. İkinci setin ilk yarısında liderlik değişti ve Hırvatistan, 15-14 ile rekabetçi kalmayı başardı. Bu sırada Japonya, Arisa Inoue’nin servis attığı yedi sayılık bir seriyle tekrar öne geçti. Yedek oyuncu Yukiko Wada, 25-19’luk skorla seti tamamladı. Japonya, üçüncü set boyunca skoru kontrol etti, ancak Avrupalılar mücadeleyi sürdürdü ve maçın en yüksek set puanını kaydederek Inoue’nin 25-20’lik skorla başarılı bir hücum yapmasından önce geldi.

“Özellikle hücumda iyi oynadığım için mutluyum,” dedi maçın doğum günü kızı Mai Irisawa, maçın yapıldığı gün 24 yaşına girdi. “Bugün tekrar kazandığımız için çok mutluyum.”

Japonya’nın bir sonraki maçı Cumartesi günü Bulgaristan ile. Hırvatistan pazar günü Brezilya’ya karşı oynayacak.

Diğer Galip Dominik

Nagoya’daki Cuma günü programında bir kez daha heyecan dolu bir beş setli maç yaşandı. Dominik Cumhuriyeti, Hollanda’yı 3-2 (25-18, 22-25, 25-18, 21-25, 15-11) mağlup ederek turnuvadaki ikinci galibiyetini elde etti. Bu zaferle Hollanda, üç maçında henüz galibiyet alamadı. Brayelin Martinez yine maçın en skorer ismi oldu ve 25 sayıyla (üç blok dahil) galibiyete katkıda bulundu, karşı oyuncu Gaila Gonzalez ise üç blok ve iki servis kullandı ve 22 sayı ekledi. Hollanda’nın karşı oyuncusu Elles Dambrink, takımının en verimli oyuncusu olarak yine 24 sayıyla oynadı.

Almanya’nın İlk Yenilgisi

Cuma gününün ilk maçında Çin, Almanya‘yı 3-0 (25-19, 25-20, 25-22) mağlup ederek 2-0 galibiyet-mağlubiyet rekoruna ve beş puana ulaştı. Bu Avrupa takımının üç maçında ilk yenilgisi oldu, ancak puan sıralamasında hala Çin’in bir puan üzerinde bulunuyor. Çin’in dış oyuncusu Li Yingying, takımını 14 sayıyla öncülük etti. Almanya’nın en skorer ismi ise 19 sayıyla (iki servis ve iki blok dahil) Hanna Orthmann oldu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0