Ljubljana, İlk “Suda Voleybol” Turnuvasına Hazır

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluSu Voleybolu

Ljubljana, İlk “Suda Voleybol” Turnuvasına Hazır

Ljubljana'da, Slovenya Ljubljanica Nehri üzerinde düzenlenecek "Suda Voleybol" turnuvası için heyecan dorukta. Detaylar haberimizde.

U19 Kız Milli Takımımız, Avrupa Gençlik Olimpik Festivali’nde (EYOF) Sahaya Çıkacak
U17 Erkek Milli Takımımız, U17 Avrupa Şampiyonası’nda Slovenya’ya 3-1 Mağlup Oldu
Filenin Efeleri’nin Avrupa Şampiyonası Son 16 Rakibi Slovenya

Ljubljana’da unutulmaz bir voleybol etkinliği başlıyor. Suda Voleybol etkinliği, Ljubljanica Nehri üzerindeki mücadelelere Cumartesi günü start verecek. Bu etkinlik, on farklı ülkeden gelen oyuncuların, Slovenya’nın kalbinde prestijli bir zafer için mücadele edeceği bir fırsat sunuyor.

Üçüncü kez gerçekleşecek olan etkinlikte, Fishmarket’s Footbridge ile Triple Bridge arasındaki sembolik mekânda suyun üzerinde voleybol oynanacak. 2019 EuroVolley ve 2022 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası öncesinde iki tanıtım etkinliği düzenlenmiş, ancak şimdi voleybolcular ilk resmi turnuvalarında mücadele edecekler. Brezilya, Hırvatistan, Çekya, Finlandiya, Fransa, Macaristan, İtalya, Polonya, Sırbistan ve elbette Slovenya gibi on farklı ülkeden takımlar Ljubljana’ya geliyor.

Slovenya Voleybol Federasyonu Başkanı Metod Ropret şunları söyledi: “Ljubljana’daki önceki iki Suda Voleybol etkinliğinin karşılığını ve olumlu geri dönüşlerini göz önünde bulundurarak, ilk turnuvayı düzenlemeye karar verdik. 10 ülkeden gelen oyuncuları Ljubljana’da ağırlamaktan dolayı hepsi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Erkekler kategorisinde, ev sahibi kalabalığı Črtomir Bošnjak ve Alan Košenina’ya destek olurken, Tadej Boženk ve Hırvat Josip Pribanić işbirliği yapacak. Aynı zamanda Brezilyalı Marcio Gaudie, Fransız Michel Tauli, Çek temsilciler Martin Melmuka ve Adam Štoček, ayrıca Fransız Iskander El Ghouti ve Malo Foncarnier de Ljubljana’da sahne alacak. Macaristan’dan Botond Olah ve Balazs Benko ile Sırbistan’dan Marko Makarić/Uroš Muskinja ve Milijan Kiković/Nikola Munćan da taraftarların karşısına çıkacak.

Kadınlar turnuvasında ise Ljubljana’da sekiz takım yarışacak, bunlar arasında üç Sloven çifti – Tajda Lovšin/Nina Lovšin, Klara Kregar/Lana Žužek ve Zoja Kalar/Živa Javornik bulunuyor. Ev sahibi favoriler, Fin ikilisi Jenni Matalamäki ve Ida Mämmi, İtalyanlar Federica Tonon ve Patricia Leebe, Polonyalılar Gabriela Pulawska ve Monika Gajtkowska, Sırbialılar Aleksandra Vujačić ve Bojana Mirković ile Macarlar Nikolett Tartai ve Dora Horvath da prestij mücadelesine katılacaklar.

Suda Voleybol turnuvası Cumartesi günü saat 09:00’da grup aşamasıyla başlayacak. Pazar günü, kadınlar finali saat 21:00’de, erkekler büyük finali ise saat 22:00’de oynanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0