Eda Erdem: “Takım Olarak Hazırız” – 2023 CEV  EuroVolley

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Eda Erdem: “Takım Olarak Hazırız” – 2023 CEV EuroVolley

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Eda Erdem, CEV Kadınlar Avrupa Şampiyonası öncesinde takımın durumunu ve hedeflerini değerlendiriyor.

Filenin Sultanlarına, GQ Türkiye Men Of The Year 2023 Ödülleri’nde ‘Yılın İlham Veren Kadınları’ Ödülü
Filenin Sultanları, FIVB Voleybol Milletler Ligi 3. Hafta Kadrosunu Açıkladı
Filenin Sultanları, Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde 2’de 2 Yaptı

2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası C Grubu’nda oynadığı tüm maçları kazanarak adını son 16’ya yazdırmayı başaran A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem, Belçika maçı öncesi Türkiye Voleybol Federasyonu’nun resmi internet sitesine özel bir açıklama yaptı.

Eda Erdem, milli voleybol takımının başarısını değerlendirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“Avrupa Şampiyonası’nda grup etabını hedeflediğimiz şekilde 5’te 5 yaparak namağlup lider olarak tamamladık. Düsseldorf’ta harika bir atmosfer vardı. Almanya’da yaşayan ve çevre illerden gelen vatandaşlarımızın desteği bizi gerçekten motive etti. Oyun performansımız da oldukça iyiydi. Günden güne daha da ilerlemek istiyoruz. Takım olarak sahip olduğumuz gücü ve kapasiteyi biliyoruz. Şimdi Brüksel’deyiz ve çeyrek finale yükselmek için Belçika gibi ev sahibi bir ülke ile karşılaşacağız. Salon antrenmanımızı gerçekleştirdik ve tüm takım üyeleri maç saatinin gelmesini bekliyor. Rakibimiz olan Belçika, Almanya gibi pasör çaprazsız bir sistemle oynuyor. Bu, Almanya maçına benzer bir mücadele olacak demektir. Britt Herbots gibi güçlü bir oyuncuya sahipler. İlk hedefimiz onu durdurmak ve bunun için etkili servis atışları yapmamız gerekiyor. Takım olarak maça hazırız ve buraya belirli bir hedef için geldik. Güçlü bir başlangıç yaparak çeyrek finale yükselen taraf olmayı amaçlıyoruz.”

Eda Erdem’in açıklamaları, milli voleybol takımının motivasyonunu ve hedeflerini yansıtır nitelikte. Bu kritik Belçika maçında takımımıza başarılar dileriz.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0