Lokomotiv Kaliningrad Şampiyonluk İçin Kazan’da

HomeDünyaDünya Ligleri

Lokomotiv Kaliningrad Şampiyonluk İçin Kazan’da

Lokomotiv Kaliningrad, Voleybol Kadınlar Ligi final serisinin dördüncü maçında Dinamo-Ak Bars'a mağlup oldu. Şampiyonluk için bir adım geride olan Lokomotiv Kaliningrad, beşinci maçı kazanmak için Kazan'a gidiyor.

Ebrar Karakurt: Türk Voleybolunun Yükselen Yıldızı ve Büyüleyici Başarısı!
Filenin Sultanları Hollanda’yı 3-1 Yendi!
Ebrar Karakurt Scoreboard Dergisi’nin Sorularını Yanıtladı

Final serisinin dördüncü maçında Lokomotiv Kaliningrad, Dinamo-Ak Bars’a mağlup oldu ve şampiyonluk için bir adım geride kaldı.

“Lokomotiv” ve “Dinamo-Ak Bars” arasındaki final serisinin dördüncü maçı nefes kesici bir mücadeleye sahne oldu. Lokomotiv Kaliningrad, evinde Dinamo-Ak Bars karşısında iyi bir başlangıç yapmasına rağmen maçı kaybetti.

İlk sette Lokomotiv Kaliningrad, rakibine karşı üstün bir performans sergileyerek seti 25-15 kazandı. Ancak Dinamo-Ak Bars, ikinci ve üçüncü setleri 26-24 ve 25-19’luk skorlarla kazanarak maçta dengeyi sağladı.

Dördüncü sette de Lokomotiv Kaliningrad’ın istediği sonuç alamamasıyla maç, tie-break setine gitti. Heyecan dolu geçen tie-break setinde Dinamo-Ak Bars, 19-17’lik skorla maçı kazanarak şampiyonluk için büyük bir avantaj elde etti.

Dinamo-Ak Bars, Lokomotiv Kaliningrad’ı Mağlup Ederek Şampiyonluk İçin Üstünlük Sağladı

Final serisinin dördüncü maçında Dinamo-Ak Bars, Lokomotiv Kaliningrad’ı mağlup ederek şampiyonluk için önemli bir avantaj elde etti. Tie-break setinde üstün bir performans sergileyen Dinamo-Ak Bars, maçı 3-2 kazanarak şampiyonluk için büyük bir adım attı.

Lokomotiv Kaliningrad’ın en skorer oyuncusu Ebаr Karakurt oldu ve 29 sayıyla takımını sırtladı. Tatiana Tolok 19, Kseniia Parubets 13, Ekaterina Lyubushkina 9, Yulia Brovkina 3, Mina Popoviç ve Valeriya Zaytseva ise sırasıyla 2’şer sayı, Natalia Krotkova ve Vera Kastsiuchyk ise 1’er sayı kazandırdılar.

Maç Sonrası Açıklamalar

Lokomotiv voleybol takımının baş antrenörü Radoslav Arsov, Dinamo-Ak Bars karşısında alınan mağlubiyeti değerlendirdi. Arsov, maç sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Evimizde 2-0 öne geçtik ancak maçı bitiremedik. Psikolojik olarak rakibin oyununa kapıldık ve onlar tempo yükselttiler. Kadromuzu değiştirdik. Polina Matveeva harika bir performans sergiledi, oyunu çok iyi yönlendirdi. Ancak bizim biraz daha güçlü olmamız gerekiyordu. Önceki gün 3-0 kazandık, ancak bugün üstünlüğümüzü sürdüremedik. Tie-break’te yaklaştık ancak bireysel hatalar oldu. Maalesef taraftarlarımıza galibiyeti hediye edemedik, onları mutlu edemedik. Ancak “Dinamo-Ak Bars” gerçekten çok iyi bir ekip. Şimdi kafamızı dinlendirip toparlanmamız gerekiyor. Çünkü artık psikoloji ön plana çıkıyor. Umuyorum ki Kazan’da şampiyonluğu alırız.”

Dinamo-Ak Bars voleybol takımının baş antrenörü Zoran Terzic, takımının durumu hakkında şunları söyledi:

“Üçüncü set öncesinde takıma özel bir şey söylemedim. Normal taktiksel ayarlar. Tek belirttiğim nokta, “Lokomotiv” in bir galibiyet için son bir adım attığı ve artık korkacak bir şeyimizin olmadığıydı. Rahat bir şekilde oynamamız gerekiyordu. Biz bunu başardık ancak “Lokomotiv” tam tersine. Finalde galibiyet çok yakınken oynamak çok zor. Ve taraftarları da es geçmemek gerekir – böyle bir atmosferde oynamak büyük bir zevk.”

Dinamo-Ak Bars takımının orta oyuncusu Natalia Suvorova, takımın durumu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Altın madalya için savaşıyoruz, son sayıya kadar savaşmaya hazırız. Setlerde 0-2 geri düşsek de, toplandık, duyguları ve enerjiyi vererek, karakterimizi gösterdik. Takımımla gurur duyuyorum.”

Lokomotiv Kaliningrad, şampiyonluk için son maç olan beşinci maçta Dinamo-Ak Bars karşısında mücadele edecek. Heyecan dolu geçen final serisinin son maçı, 29 Nisan’da Kazan’da oynanacak ve şampiyon belli olacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0