ACH Volley 20. Şampiyonluğunu Kazanarak Yerel Hakimiyetini Devam Ettirdi

HomeDünyaAvrupa Ligleri

ACH Volley 20. Şampiyonluğunu Kazanarak Yerel Hakimiyetini Devam Ettirdi

ACH Volley LJUBLJANA, Sportklub Voleybol Ligi final serisinde Calcit Volley KAMNIK'e karşı üst üste üç galibiyet alarak 20. Slovenya ulusal lig şampiyonluğunu elde etti.

MVP Wassim Ben Tara, Perugia’nın Süper Kupa Şampiyonluğu İçin İnanılmaz Bir Geri Dönüşe Öncülük Etti
Eczacıbaşı Dynavit, Şampiyonlar Ligi’ne Veda Etti
Nilüfer Belediyesi, Kastela’yı 3-0 ile Geçti

ACH Volley LJUBLJANA, Sportklub Voleybol Ligi final serisinde Calcit Volley KAMNIK’e karşı üst üste üç galibiyet alarak 20. Slovenya ulusal lig şampiyonluğunu elde etti.

Tivoli Salonu’nda Sportklub Slovenya Voleybol Ligi finallerinin üçüncü maçı ACH Volley ile Calcit Volley arasında drama dolu geçti ve sonunda beş setlik yoğun bir mücadelenin ardından ACH Volley 3-2 (30-28, 24-26, 25-20, 22-25, 15-12) galibiyet elde etti. Slovenya’nın başkentinin takımı üst üste üçüncü kez lig şampiyonu oldu ve toplamda 20 ulusal şampiyonluğunu kazandı. 2020/2021 sezonunda şaşırtıcı bir şekilde OK Merkur MARIBOR tarafından finallerde yenildikleri zaman dışında, 2004/2005 sezonundan bu yana yenilmez durumdalar.

Calcit Volley sezona iyi bir başlangıç yapmış olsa da, 2023/2024 MEVZA Ligi’nde zafer kazanmış, şampiyonluk serileri galibiyetleri ve Slovenya Kupası şampiyonluğu elde etmiş olsa da, formları sezonun sonuna doğru düşmeye başladı. Diğer taraftan, CEV Şampiyonlar Ligi Voleybol 2024 mücadelesini galibiyetsiz kapatan, Slovenya Kupası yarı final maçını kaybeden ve Slovenya Şampiyonasında birçok zorluk yaşayan ACH Volley, sonunda Matjaž Hafner’i kulübeye dahil ederek bir tür ‘şok terapisi’ ile şampiyonluğunu korumayı başardı.

Final serisi şaşırtıcı bir şekilde sadece üç maç sonunda sona erdi. Bunun büyük bir kısmı Slovenya milli takım oyuncusu Jani Kovačič’in olağanüstü performansları ve milli takımın eski oyuncuları Jan Pokeršnik ve finallerin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilen Alen Šket’in katkılarıyla sağlandı.

Bronz madalyalar, Panvita Pomgrad MURSKA SOBOTA’yı 2-1 yenen OK i-Vent MARIBOR’un oldu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0