LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım

HomeDünyaAvrupa Ligleri

LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım

Lega Volley Femminile (LVF), büyük oyunlar sunan büyük yıldızları bünyesinde bulunduran kadrolarla heyecan dolu bir 2023-2024 sezonu için geri döndü.

Imoco, Altıncı Kez Üst Üste Lig Finallerine Yükseldi
Melis Durul Geçmiş Olsun
İmoco, Novara’yı Süpürerek Lega’nın Zirvesini Kapıyor

Lega Volley Femminile (LVF), büyük oyunlar sunan büyük yıldızları bünyesinde bulunduran kadrolarla heyecan dolu bir 2023-2024 sezonu için geri döndü.

Bu sezonda dört büyük takıma ve yıldız oyuncu kadrolarına bir göz atalım.

Allianz Vero Volley Milano

Son iki sezonda gümüş madalyalarla yetinen Milano, iddialı bir transferle dikkat çekti ve yıldız smaçör Paola Egonu’yu Türkiye’de geçirdiği bir yılın ardından İtalya’ya geri getirdi. Egonu, takımın yaptığı diğer önemli transferlerden sadece biriydi. Takım aynı zamanda Dominikalı yıldız libero Brenda Castillo, Belçikalı orta oyuncu Laura Heyrman ve Amerikalı Kara Bajema, Hollandalı Nika Daalderop ve Fransız Héléna Cazaute gibi güçlü üç smaçörü kadroya kattı. Milano, setter Alessia Orro, smaçör Myriam Sylla ve orta oyuncular Dana Rettke ve Raphaela Folie gibi önemli oyuncularını da bünyesinde tutmayı başardı. Takımdan ayrılanlar arasında Amerikalı smaçör Jordan Larson, Sırp orta oyuncu Jovana Stevanović ve smaçörler Magdalena Stysiak ve Jordan Thompson gibi önemli isimler bulunuyor.

LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım
LVF 2023-2024: Vero Volley Milano

Igor Gorgonzola Novara

2022-2023 sezonunda Lega Femminile’de üçüncü sırayı elde eden Novara, önümüzdeki sezon öncesi önemli değişiklikler yaşadı. Olimpiyat şampiyonu Amerikalı pasör Jordyn Poulter, Türk yıldız smaçör Ebrar Karakurt ve deneyimli Kübalı smaçör Kenia Carcaces gibi isimler takımdan ayrıldı. İtalyan milli takımı pasörü Francesca Bosio, hücumda liderlik yapacakken Türk Melis Durul ve Rus Vita Akimova, smaçör pozisyonunda başarı için rekabet edecekler. Novara, uluslararası deneyime sahip smaçörleri olan Hollandalı Anne Buijs ve Macar Gréta Szakmáry gibi isimleri 2022 VNL şampiyonu Caterina Bosetti’ye katılmak için transfer etti. Orta oyuncu bölümü değişmezken, Anna Danesi, Cristina Chirichella ve Sara Bonifacio opsiyonlar sunarken, libero pozisyonunda Eleonora Fersino takımla üçüncü sezonuna başlıyor.

LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım
LVF 2023-2024: Igor Gorgonzola Novara

Prosecco Doc Imoco Conegliano

Beş kez üst üste şampiyon olan Imoco, 2023-2024 sezonunda da Lega Femminile’de hüküm sürmeye çalışacak. Geçen sezon kupayı kazanan kadronun büyük kısmını koruma odaklı hareket etti ve son maçta Milano’ya karşı sahaya çıkan 14 oyuncudan 10’unu geri getirmeyi başardı. Ayrıca Amerikalı smaçör Khalia Lanier’i kadroya kattı. Imoco, dünya genelinde güçlü kadrolardan birine sahip. Takımda Polonyalı Joanna Wołosz’un pasör, İsveçli Isabelle Haak’ın smaçör, Amerikalı Kathryn Plummer ve Kelsey Cook ile İtalyan Alessia Gennari’nin smaçör, İtalyanlar Federica Squarcini, Sarah Fahr ve Marina Lubian ve Hollandalı Robin De Kruijf gibi orta oyuncu ile İtalyan libero Monica De Gennaro bulunuyor.

LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım
LVF 2023-2024: Imoco Conegliano

Savino Del Bene Scandicci

Geçen sezon İtalyan Ligi’nde üçüncü sırayı alan Savino Del Bene, yarı finalde Milano’ya yenilse de CEV Kupası’nı kazanarak başarılı bir sezonu geride bıraktı. Takım, birçok önemli oyuncusunu kaybetse de 2023-2024 sezonu için güçlü bir kadro ile hazırlanıyor.

Savino Del Bene, özellikle oyuncu transferleriyle dikkat çekiyor. Takım önemli parçalarını, Di Yao ve Ofelia Malinov gibi pasörler, Camilla Mingardi gibi smaçör, Elena Pietrini gibi smaçör, Yvon Beliën gibi orta oyuncu ve libero Brenda Castillo gibi oyuncuları kaybetmiş olsa da, yeni transferlerle rekabetçi bir kadro oluşturmayı başardı.

LVF 2023-2024: En İyi Takımları Tanıyalım
LVF 2023-2024: Savino Del Bene

Bu transferler arasında en dikkat çekeni, Sırp yıldız pasör Maja Ognjenović oldu. Aynı zamanda Belçikalı yüksek skorlu smaçör Britt Herbots ve Brezilyalı orta oyuncu Ana Carolina ‘Carol’ da Silva da takımın önemli transferlerinden biri. Bu üç oyuncuyu, dönüş yapan smaçör Ekaterina Antropova, Çinli süperstar Zhu Ting ve Amerikalı Olimpiyat şampiyonu orta oyuncu Haleigh Washington ile eşleştirerek, Savino Del Bene etkileyici bir kadroyla sezona hazırlanıyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0