Northwestern, Sangiacomo’na Güveniyor ve Kazanıyor

HomeDünyaDünya Ligleri

Northwestern, Sangiacomo’na Güveniyor ve Kazanıyor

Northwestern, Big Ten Kadınlar Voleybol Ligi'ndeki ilk üç maçını kaybetse de, son bir haftada gösterdiği ilerleme ile son üç maçının ikisini kazanarak sıralamada onuncu sıraya yükseldi.

U19 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye, Namağlup Finalde!
Emily Londot, Ohio State Voleybolunda Yeni Rolünde Parlıyor
Annie Drews, Olimpiyat Altınını Kazanmaya Hazır ve Kararlı

Northwestern, Big Ten Kadınlar Voleybol Ligi’ndeki ilk üç maçını kaybetse de, son bir haftada gösterdiği ilerleme ile son üç maçının ikisini kazanarak sıralamada onuncu sıraya yükseldi.

Lig oyunlarının dördüncü haftasında Wildcats, bu bölgedeki yükselişlerine devam etme fırsatını yakaladı. Cuma günü Maryland’a karşı evlerinde ve Pazar günü Minnesota’ya karşı deplasmanda oynayacaklar – ikinci maç, yerel saatle 12:30’da (UTC 17:30) başlayacak ve dünya genelinde canlı olarak yayınlanacak.

Pazar günkü karşılaşma, Northwestern için iyi anıları canlandıracak, çünkü yaklaşık bir yıl önce deplasmanda Minnesota’ya karşı sezonlarının belki de en önemli zaferini elde ettiler ve beş sette galip geldiler.

“Geçen yıl onlara karşı eğlenceli bir maçtı, ilk on rakibi devirmek. Bu yıl çok sayıda yeni oyuncuları var, aralarında liseye gittiğim ve kulüpte oynadığım iki oyuncu da var. Her zaman onlarla oynamaktan çok heyecanlıyım.”

Genç libero Ellee Stinson

2023’te Northwestern’da yeni bir yüz olan mezun smaçör Julia Sangiacomo, son dönemde takımın önemli bir parçası olmuştur. 1.95 metre boyundaki oyuncu, Santa Clara’dan transfer olan Sangiacomo, son zamanlarda mükemmel bir formda olup, Purdue’yi mağlup ettikleri maçta 33 smaç yaparken, Michigan’a karşı aldıkları maçta 16 smaç ve Michigan State’i yendikleri maçta 32 smaç kaydetti.

Üç galibiyet ve dört mağlubiyetle dokuzuncu sırada bulunan Minnesota, dördüncü haftadan önceki üç Big Ten karşılaşmasını fırsat olarak görüyor. Minnesota Golden Gophers, plana iyi başladı, çarşamba günü Michigan’ı 3-0 yendiler ve şimdi Northwestern karşısında evlerinde başka bir galibiyet almaya çalışacaklar.

Northwestern ve Michigan arasındaki karşılaşmanın yanı sıra, Cuma günü yerel saatle 18:00’de (UTC 23:00) Nebraska ve Michigan State arasındaki karşılaşmayı da canlı olarak izleyebilirler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0