Milano, Savino Del Bene’yi 5 Setle Geçti: Egonu’dan 33 Sayı

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Milano, Savino Del Bene’yi 5 Setle Geçti: Egonu’dan 33 Sayı

Paola Egonu'nun 33 sayı attığı Milano'nun Savino Del Bene'yi yendiği heyecan dolu derbi. Milano, İtalya Ligi'nde hala yenilmemiş üç takımdan biri olarak kalıyor.

Fenerbahçe Opet, Şampiyonlar Ligi’ne Veda Etti
VakıfBank, Allianz Vero Volley Milano’ya Karşı Zorlu Mücadelede Yenildi
VakıfBank, Şampiyonlar Ligi’nde Play-off Turuna Yükseldi

Yıldız pasör çaprazı Paola Egonu’nun muhteşem performansı, Allianz Vero Volley Milano’nun İtalya Kadınlar Voleybol Ligi 2023-2024 sezonunun ilk derbisini kazanmasına yardımcı oldu. Bu zafer, Milano’nun İtalya Ligi’nde hala yenilmemiş üç takımdan biri olarak kalmasını sağladı.

Milano ve Savino Del Bene arasındaki çekişme, etkileyici performanslar, inanılmaz geri dönüşler ve son sayıya kadar dram içeren bir dizi olayla İtalya’nın en iyisiydi. Milano’nun evindeki zaferi 3-2’lik setlerle geldi (27-25, 25-16, 25-27, 22-25, 16-14).

24 yaşındaki Egonu, şu anki İtalya Ligi sezonu için bir kulüp tarafından yapılan en büyük transferlerden biriydi ve bu sezon da aynı performansı sergiledi. Pazar günü, 33 sayı üretti (30 smaç, iki ace, bir blok). Amerikalı orta oyuncu Dana Rettke’de 13 sayı (tamamı smaç) üreterek maçın MVP’si seçildi.

Şüphesiz Milano için büyük bir galibiyet olan bu zafer, takımın potansiyelini gösterdi. Milano oyuncularından orta oyuncu Laura Heyrman, “Güçlü bir takım olduğumuzu biliyoruz, ancak hala iniş çıkışlar yaşıyoruz ve bunun üzerinde çalışmamız gerekecek. Takım olarak büyük bir potansiyele sahibiz ve bu maç bunu gösterdi.” dedi.

Savino Del Bene için, pasör çaprazı Ekaterina Antropova ve orta oyuncu Linda Nwakalor, başlıca skorerler oldular. Ayrıca Çinli yıldız smaçör Ting Zhu ve Brezilyalı Olimpiyat madalyalı orta oyuncu Ana Carolina ‘Carol’ da Silva da belirgin performans sergiledi.

Milano ve Savino Del Bene arasındaki bu derbi, İtalya Ligi’nin heyecanını ve kalitesini gösterdi. Önümüzdeki hafta sonu, Milano ve Imoco İtalyan Süperkupa maçı yapacağı için beş maç daha sizi bekliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0