Muratpaşa Belediye Sigortashop’un Yeni Antrenörü İnessa Korkmaz

HomeHaberSultanlar Ligi

Muratpaşa Belediye Sigortashop’un Yeni Antrenörü İnessa Korkmaz

Misli.com Sultanlar Ligi'nde mücadele edecek olan Muratpaşa Belediye Sigortashop, baş antrenör olarak son olarak Rusya'nın Dinamo Ak-Bars takımında görev yapan İnessa Korkmaz ile anlaşma sağladı.

Sarı Melekler, Sezonun Öyküsünü Anlattı
Sarah Wilhite Parsons, Kuzeyboru’ya Transfer Oldu
Zehra Güneş Lig Rekorunu Kaçırdı

Misli.com Sultanlar Ligi‘nde mücadele edecek olan Muratpaşa Belediye Sigortashop, baş antrenör olarak son olarak Rusya’nın Dinamo Ak-Bars takımında görev yapan İnessa Korkmaz ile anlaşma sağladı.

İnessa Korkmaz, 1972 yılında Rusya’da doğmuş olup son olarak Türkiye’de Eczabaşı forması giymiş ve 2008 yılında oyunculuk kariyerini sonlandırmıştır. Rusya A milli takımıyla birlikte bir Olimpiyat 2.’liği, bir Dünya Kupası 2.’liği, bir Dünya Kupası 3.’lüğü, bir Dünya Şampiyonası 2.’liği, bir Dünya Grand Şampiyonlar Kupası 3.’lüğü, iki Avrupa Şampiyonluğu ve bir Avrupa 3.’lüğü, iki Dünya Grand Prix Şampiyonluğu, iki 2.’lik ve iki 3.’lük gibi birçok başarı elde etmiştir.

Kariyeri boyunca yer aldığı takımlarla elde ettiği başarılar arasında üç Şampiyonlar Ligi 3.’lüğü, bir CEV Kupası şampiyonluğu, bir Challenge Kupası 3.’lüğü, bir Türkiye Şampiyonluğu ve üçüncülüğü, dört Rusya Ligi Şampiyonluğu, iki 2.’lik ve iki 3.’lük, bir İspanya Ligi Şampiyonluğu, iki Azerbaycan Ligi Şampiyonluğu ve bir Çeyka Kupası Şampiyonluğu yer almaktadır.

Daha önce Rusya’da Proton Saratov takımında yardımcı antrenörlük yapan ve sonrasında Türkiye’de Yeşilyurt Spor Kulübü, Nilüfer Belediye Spor ve Büyükçekmece Voleybol Akademi takımlarında baş antrenörlük görevi yapmış olan Korkmaz, son olarak Dinamo Ak-Bars takımında yardımcı antrenörlük ve U20 takımının baş antrenörlüğünü üstlenmiş ve son iki yılda bir Rusya Kupası Şampiyonluğu, U20 Rusya Kadınlar Kupası 2.’liği ve 2.’liği, Rusya U20 Ligi Şampiyonluğu ve 2.’liği ile All-Russian Spartakiad 2.’liği gibi başarılar elde etmiştir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0