Nebraska, Çarşamba Günü Rekor Katılımı Kırmaya Hazırlanıyor

HomeDünyaDünya Ligleri

Nebraska, Çarşamba Günü Rekor Katılımı Kırmaya Hazırlanıyor

Nebraska Üniversitesi, Big Ten üyesi olarak tarihi bir güne hazırlanıyor. Omaha ile yapacakları maça 90.000'den fazla seyirci bekliyorlar. Detaylar haberimizde.

Vargas Parlıyor, Filenin Sultanları Kazanıyor
Filenin Sultanları Sarina Koga’ya Yenildi: Japonya’nın Zaferi Bangkok’ta
VNL Liderleri Polonya ve ABD, Suwon’da Başa Baş Mücadele Ediyor

Big Ten üyesi Nebraska Üniversitesi, Amerikan kolej spor sisteminde tarihi bir güne imza atmak üzere. Nebraska’nın Omaha ile yapacağı maça 90.000’den fazla seyirci bekleniyor. Maç, Lincoln’deki Memorial Stadyumu’nda 19:00’da başlayacak ve yerel saatle Perşembe günü 00:00’da (UTC) gerçekleşecek.

Karşılaşma, Kuzey Amerika dışında bulunan VBTV aboneleri için canlı olarak yayınlanacak ve dünya genelindeki aboneler ise 24 saat sonra izleme şansı bulacak.

Nebraska ve Omaha arasındaki maç, “Nebraska Voleybol Günü” etkinlikleri kapsamında yer alacak. Bu etkinlik, eyalette voleybolun popülaritesini kutlamak için düzenlenen bir etkinlik olup Nebraska-Kearney ve Wayne State arasındaki bir sergileme maçı ve kolej Amerikan futbol takımının genellikle kullandığı stadyumda bir müzik konserini içerecek. Bir voleybol sahası sahada kuruldu ve maçlar açık havada oynanacak.

Nebraska’nın genç libero oyuncusu Lexi Rodriguez, “Bu inanılmaz bir fırsat ve deneyim olacak. Hala üniversitedeyken bunun bir parçası olmaktan dolayı çok onurluyum. Bunun hayatım boyunca hatırlayacağım bir şey olacağını düşünüyorum. Bu sadece voleybol için değil, genel olarak kadın sporları için de büyük bir an ve bunun bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum” dedi.

Nebraska, Rekor Katılım İle Tarihi Gün Yaşıyor

Biletler Nisan ayında satışa sunuldu ve sadece 48 saatten kısa bir süre içinde neredeyse 83.000 bilet satıldı. Bu sayı, Ulusal Kolej Atletik Birliği (NCAA) voleybol maçları için yeni bir katılım rekoru kırmak için yeterli olurdu. Bu, 2021 sezonunun şampiyonluk maçında Big Ten üyeleri Nebraska ve Wisconsin arasında kaydedilen 18.755 katılımı aşardı, ancak daha fazlası da mümkün.

Nebraska’nın stadyum içinde neredeyse 95.000 kişi beklediği beklentileri (Ağustos ayının başında 90.000’den fazla bilet satılmıştı) karşılanırsa, maç hem ABD içinde hem de uluslararası alanda kadın spor etkinlikleri için katılım rekorları kırabilir. Bu, 1999’da Kaliforniya’da izlenen 90.185 seyirciyi aşarak ABD içinde ve Nisan ayında İspanya, Barselona’da bir futbol Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında kaydedilen 91.648 katılımı aşarak uluslararası alanda bir rekor oluşturur.

Genç pasör çaprazı Merritt Beason, “Böyle çok sayıda insanın bizi izleyeceğini kavramak gerçekten zor, ama sonuç olarak Husker Nation’ın bu kadar güçlü olması ve hatta futbol stadyumunda oynama yeteneğimize sahip olmamız, gerçekten minnettarız. Bu sadece voleybol için değil, genel olarak kadın sporları için büyük bir şey, bu yüzden bunun bir parçası olmak gerçekten özel. Bunun tarih yazma anı olacağını düşünüyorum ve bunun içinde olmak ve oynamak gerçekten harika. Bununla gurur duyan pek çok insan olduğunu söylemek çok nadir bir şey.” yorumunda bulundu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0