Nebraska, Altı Yıl Sonra Big Ten Şampiyonluğunu İlan Etti

HomeDünyaDünya Ligleri

Nebraska, Altı Yıl Sonra Big Ten Şampiyonluğunu İlan Etti

Big Ten kadınlar voleybol konferans ligi oyunları gelecek haftaya kadar tamamlanmayacak olsa da, bölge şampiyonunu buldu. Nebraska, Pazar günü dördüncü unvanını kazandı.

McSweeney, Iowa’nın Planının Merkezinde
Yenilgisiz Wisconsin, Illinois Karşısında 15. Galibiyetini Arıyor
Wisconsin, Big Ten Şampiyonluğunu Northwestern’a Karşı Savunuyor

Big Ten kadınlar voleybol konferans ligi mücadelesi gelecek haftaya kadar tamamlanmasa da, bölgenin 2023 şampiyonu Nebraska, pazar günü dörtüncü şampiyonluğunu garantiledi.

Ulusal Kolej Atletizm Birliği (NCAA) sistemindeki tek yenilgisiz takım olan Cornhuskers, hafta sonu aldıkları iki galibiyetle, Big Ten maçlarındaki 18 zaferleriyle sezon sonuna kadar zirvede kalmayı garantiledi.

Bu zafer, program için 2017’de Penn State ile şampiyonluklarını paylaştıkları zamandan bu yana olan ilk zaferleri ve 2011, 2016 ve 2017’deki başarılı kampanyaların ardından dördüncüsüdür. Aynı zamanda Wisconsin için dört yıl süren bölge şampiyonluğunu da sona erdirdi.

Baş antrenör John Cook yorumda bulunarak, “Big Ten Konferansı’nı kazanmak, Ulusal Şampiyonluk kazanmaktan daha zordur.” dedi. “On hafta boyunca harika takımlarla oynama şansına sahibiz ve oynadığımız her yer tamamen dolup taşmış durumda. Gerçekten harika hissettiriyor, uzun bir süre oldu. Yılın bu zamanına geldiğinizde inanılmaz bir baskı var ve biz oyunumuzu yükselttik.” ifadelerini kullandı.

Cornhuskers, hafta sonu Michigan’ı evinde 3-0 (25-15, 25-12, 25-20) yenerek ve Pazar günü deplasmanda Iowa’yı yine üç sette (25-21, 25-21, 15-15) geçerek iki galibiyet elde etti.

Michigan karşısında Bekka Allick (yedi sayı, beş blok) ve Andi Jackson (dokuz sayı, üç blok) 12’şer sayıyla Cornhuskers’ı öne çıkardı.

Iowa’ya karşı ise Merritt Beason (12 sayı, bir ace) ve Allick (dokuz sayı, üç blok) takımın başlıca skorerleri oldu.

18 galibiyetle Nebraska, ikinci sıradaki ve geçen yılın şampiyonları Wisconsin’e ulaşılamaz hale geldi. Wisconsin, umutlarını başarıyla savunma şansını cuma günü deplasmanda Purdue’a beş sette (22-25, 25-19, 25-20, 12-25, 16-14) kaybederek kaybetti. Pazar günü ise Wisconsin, deplasmanda Indiana’yı 25-19, 26-24, 25-14’lük üç setlik skorla mağlup ederek geri döndü.

Big Ten konferans oyunlarının son haftası çarşamba günü bir maçla başlayacak ve cuma günü yedi, cumartesi günü altı karşılaşma ile devam edecek. Pazar günü, tüm konferans ligi programlarının tamamlanmasının ardından Ulusal Şampiyonada yarışacak 64 takım açıklanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0