NORCECA Plaj Voleybolu Turu 2023 Finalleri Şampiyonları

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluPlaj Voleybolu

NORCECA Plaj Voleybolu Turu 2023 Finalleri Şampiyonları

Dominik Cumhuriyeti'nin Juan Dolio kentinde düzenlenen 2023 NORCECA Plaj Voleybolu Kıtasal Tur Finalleri'nde, şampiyonlar belli oldu.

Sırbistan Paris 2024’e Giderken; Dominikliler Çin’i Eledi
Aimé Topete, Meksika Voleybolunun Geleceğini Temsil Ediyor
Polonya, 11,000 Taraftarıyla Gdansk’ta Tarihi An Yaşayarak VNL’de İlk Altın Madalyasını Kazandı

Dominik Cumhuriyeti’nin Juan Dolio kentinde düzenlenen 2023 NORCECA Plaj Voleybolu Kıtasal Tur Finalleri’nde, Cubalı Noslen Díaz ve Jorge Alayo, Kanadalı Samuel Schachter ve Daniel Dearing’e karşı 2-0’lık (24-22, 22-20) bir galibiyet elde ederek şampiyonluk unvanını kazandı.

Noslen Díaz ve Jorge Alayo ikilisi, NORCECA Turu 2023’ü Varadero’da bronz madalya ile tamamlamıştı ve şimdi de bu altın madalyayı ekledi.

Finaller’de Díaz ve Alayo, Schachter ve Dearing’a mağlup olmuştu, ancak bu yıl beklenen zaferlerini elde ettiler. İlk sette 11-16’lık dört sayılık bir geri düşüşten (11-16) sonra Díaz’ın servisleri ve Alayo’nun bloğu, skoru 20’ye ve tekrar 22’ye getirdi.

İkinci sette, yağmur damlalarıyla, Kübalılar 20-18 öne geçti, ancak Daniel’ın hücumu ve bloğu, skoru 20’ye eşitledi. Ancak Díaz ve Alayo, güçlü bir servis ve bir Kanadalı’nın zorlanmış hatası ile galip geldi.

Noslen Díaz ifadesiyle, “Onlarla tekrar final oynayabilmek harikaydı; şimdi 1-1’iz. Geride başladık ve serviste gücümüzün fark yaratmasını düşünüyorum, bu da bize maçın kontrolünü almamıza olanak tanıdı.” diye vurguladı.

Jorge Alayo ise, “Bize tüm yıl boyunca destek olan Noslen ve tüm antrenör kadrosuna teşekkür ederim. Bu, geçen yıldan intikam almak için harika bir maçtı. Çok duygu vardı; her sayı için savaştık ve iyi bir gösteri sunduk.” şeklinde konuştu.

Alayo ve Díaz, yarı finalde Nikaragua’dan Rubén Mora/Jefferson Cascante’yi 2-0 (21-9, 21-14) mağlup ederek altın madalya maçına yükseldi, Schachter/Dearing ise Amerika Birleşik Devletleri’nden Miles Partain/Andrew Benesh’i 2-0 (21-16, 21-19) mağlup ederek finale çıktı.

Bronz madalya maçında Partain/Benesh, Mora/Cascante’yi 2-0 (21-16, 21-9) mağlup ederek ilk NORCECA Plaj Turu madalyalarını kazandı.

ABD’den Megan Kraft ve Terese Cannon, NORCECA Turu 2023 Finallerini Kazandı

2023 NORCECA Plaj Voleybolu Kıtasal Tur Finalleri’nde kadınlar kategorisinde ABD’den Megan Kraft ve Terese Cannon, Kanada’dan Sarah Pavan ve Molly McBain’i 2-1’lik (21-16, 14-21, 15-11) skorla mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Megan ve Terese, NORCECA Plaj Voleybolu Turu’nu kutlamak için 53 dakika boyunca ilk kez büyük bir başarı elde etti.

ABD’li ikili, ilk sette agresif bir performans sergileyerek 13-7’lik erken bir öne geçiş elde etti. İkinci sette roller değişti ve Pavan ile McBain, servislerinde istikrar buldu ve 10-5’lik bir avantaj elde ederek maçı üçüncü sete taşıdı. Tie-break setinde Cannon, Pavan’ın bloğunu aştı ve böylece daha taktiksel olmalarına olanak tanıdı.

Megan, “Oyunun başında gerçekten rüzgarlıydı ve biz gerçekten iyi servis yaptık. Ayrıca, side-out’umuz daha temizdi.” dedi. “Kanada ikinci sette daha iyi servis yaptı. Üçüncü sette rüzgar azaldı, bu yüzden daha klasik bir oyundu, side-out’umuza güvendik ve servisimizi mümkün olduğunca taktiksel bir şekilde attık.” diye ekledi.

Terese ise, “İyi bir maçtı, Megan’ın da dediği gibi çok geri ve ileri gidildi. Onlar gerçekten iyi bir takım, bizi iyi tanıyorlar, sürekli karşılaşıyoruz, bu yüzden heyecan verici bir voleyboldu.” şeklinde konuştu.

Yarı finallerde Kraft ve Cannon, Porto Riko’dan María González/Allanis Navas ile 2-1’lik (21-19, 18-21, 16-14) zafer elde ederek finale yükseldi. Öte yandan Pavan ve McBain, Kosta Rika’dan Valentina López/Kianny Quesada’yı 2-0 (21-9, 21-13) mağlup ederek finale çıktı.

González/Navas, bronz madalya maçında López/Quesada’yı 2-0 (21-6, 21-10) mağlup ederek sezonu bir altın madalya (Cayman Adaları, Punta Cana) ve bir gümüş madalya (San Salvador) ile tamamladı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0