Perugia vs. Trentino & Civitanova vs. Piacenza ile İtalyan Süperkupa Heyecanı Başlıyor

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Perugia vs. Trentino & Civitanova vs. Piacenza ile İtalyan Süperkupa Heyecanı Başlıyor

İtalyan Süperkupa mücadelesi 28. kez, Perugia, Trentino, Civitanova ve Piacenza gibi voleybolun devlerini aynı sahnede rekabet ettiriyor. Hangi takım bu yılın Süperkupa şampiyonu olacak? Detaylar ve heyecan burada.

Hırvatistan, Tarihinde İlk Kez VNL Zaferi Kazandı
İtalyan Devleri Şampiyonluk İçin Antalya’da Çarpışıyor
Fenerbahçe Opet, Derbide Galatasaray Daikin’i 3-1 Yendi

28. Del Monte Süperkupa İtalya turnuvasının heyecanı iki günlük etkinliğin yarı finalleriyle başlıyor. Sir Susa Vim Perugia ve Itas Trentino, yerel saatle 17.30’da (GMT 16.30) sahaya çıkacaklar, ardından Gas Sales Bluenergy Piacenza ve Cucine Lube Civitanova üç saat sonra karşılaşacaklar. Kazananlar, Çarşamba günü yerel saatle 17.00’de (GMT 16.00) kupa için karşı karşıya gelecekler.

Savunma şampiyonu Perugia, kupanın ilk yarı finalinde yer alacak. Son altı kupanın dördünü kazanan Block Devils, şu ana kadar İtalya Voleybol Ligi Credem Banca’da iyi bir formda, ligde ilk iki maçlarını set kaybetmeden kazandılar.

Polonyalı smaçör Kamil Semeniuk, “İyi durumdayız,” dedi. “Son iki maçı kazandık ve özellikle geçen pazar günü Vero Volley Monza’ya karşı olan maçımız gerçekten zorlu ve iyi bir hazırlık oldu. Trentino karşısında çok zorlu bir maç bekliyoruz, ama buna hazır olacağız. Kesinlikle bize çok zorluk çıkaracaklar ve sahada en iyimizi yapmamız gerekecek. Eğer iyi oynayabilirsek ve kalbimizle oynayabilirsek, iyi bir sonuç alacağımıza inanıyorum.”

Trentino da İtalya Voleybol Ligi’nde yenilgisiz, ancak Cisterna Volley ve Gioiella Prisma Taranto’ya karşı her iki maçlarında da beş set oynamak zorunda kaldılar. Trento’dan gelen takım, sonuncusu 2021-2022’de olan üç Süperkupa zaferi kazandı, Perugia’nın üst üste üç kupa kazanmasını engelleyen takım.

Smaçör Daniele Lavia, “Perugia, birçok alternatifi olan ve kaliteli bir takım. Onları yenmek istiyorsak mükemmel bir maç oynamamız gerektiğini biliyoruz. Süperkupa dünya standartlarında bir etkinlik ve onu dört gözle bekliyoruz.”

Perugia ve Trentino, Süperkupa yarı finallerinde birbirleriyle karşılaşma geçmişine sahipler, çünkü bu karşılaşma son yedi kupanın altısında gerçekleşti. Önceki beş karşılaşmanın üçünü kazanan Perugia, ayrıca bu düelloyu kazanan tarafta tarihi avantaja sahip, Trentino’nun 23 zaferine karşı 28 kez zafer kazandı.

Civitanova ve Piacenza daha sonra karşılaşacaklar. İkinci yarı finalde Civitanova, 2006-2007, 2008-2009, 2012-2013 ve 2014-2015 yıllarında zaferler kazandıktan sonra beşinci Süperkupa zaferini kazanma yoluna başlayacak. Sezonun ilk iki İtalya Voleybol Ligi maçında bir galibiyet ve bir mağlubiyetleri var.

Bulgar smaçör Aleksandar Nikolov, “Bize karşı servislerle baskı kurmamalarını sağlamalıyız,” dedi. “Çok iyi servis atan oyuncuları ve baskı altında bile iyi servis atabilen oyuncuları var. Açıkçası harika oyuncuları var ve zor bir maç olacak, ama servislerini nasıl kullanacaklarını yönetebilirsek, iyi bir noktada olacağımızı düşünüyorum.”

Dört takım arasından hala ilk Süperkupa zaferini arayan tek takım Piacenza, Piacenza, normal sezonun ilk turlarında arka arkaya galibiyetler alarak İtalya Ligi’ne güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Piacenza’yı son şampiyon Civitanova ile zorlu bir mücadele bekliyor.

Fransız pasör Antoine Brizard, “Geçen hafta sonu Allianz Milano ile oynanan maç bizim için harika bir hazırlık oldu,” diye yanıtladı. “Bu haftanın ilk büyük maçıydı ve bize buraya biraz daha rahat bir şekilde gelme fırsatı verdi. Heyecanlıyız ve çok zor bir maça hazırlanıyoruz. Sezonun başındayız sadece, ama bu bizim için iyi bir sınav olacak. İki takım da etkili servis atıyor. İyi servis kullananın ve servis çizgisinden daha iyi olanın kazanmaya daha yakın olacağını düşünüyorum.”

Civitanova ve Piacenza sadece sekiz kez karşılaştılar, İtalyan Ligi’nde Civitanova Marché bu karşılaşmaların yedisini kazandı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0