Slovakya Kupası’nda Slavia ve VKP Zafer Kazandı

HomeDünyaAvrupa Ligleri

Slovakya Kupası’nda Slavia ve VKP Zafer Kazandı

Slovakya Kupası'nda Slavia ve VKP'nin zaferi kutlanıyor! Slavia'nın kadınları ve VKP'nin erkekleri, muhteşem performanslarıyla kupalarını kaldırdı. İşte tüm detaylar!

Fransa Kupası Sahibi Nantes ve MVP Arelya
İtalya’da Yeni Sezon Imoco Hakimiyetiyle Başlıyor
Ozan Çağı Sarıkaya, 2023 CEV Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalinde Başhakem Olacak

Slavia Kooperativa EUBA kadın takımı, Slovakya Kupası‘nın 20. edisyonunda büyük bir zafer elde etti. Nitra’daki finallerde, Slavia’nın kadınları, 2016 ve 2021’de olduğu gibi Nitra’da üçüncü kez zafer elde ettiler ve üçüncü kez, üç yıl önce aynı mekanda yaptıkları gibi, Nové Mesto nad Váhom’u mağlup ettiler. Final düellosunu ilk setten itibaren domine ettiler ve etkileyici bir üstünlük sağladılar. Nové Mesto nad Váhom’u mağlup ederek kupayı müzesine götürdüler.

Slavia Kooperativa EUBA kadın takımı baş antrenörü olarak ilk kupası olan Jakub Brečka, “Maçın bu kadar düzgün seyretmesini beklemiyordum. Başlangıçtan itibaren hazırladığımız her şeyi kusursuz bir şekilde uyguladık. Daha fazla kalite gösterdik ve servisimizde daha istikrarlıydık. Bizi servislerle zorlamak istediklerinde hatalar yaptılar.” dedi.

VKP’nin Erkekleri 14 Yıl Sonra Kupa Sevinci Yaşadı

VKP FTVŠ UK Bratislava erkek takımı, 14 yıl sonra Slovakya Kupası’nda zafer elde etti. Rakipleri Rieker UJS Komárno karşısında şampiyonluk için mücadele eden VKP, başarılı performanslarıyla kupayı kazandı.

VKP FTVŠ UK Bratislava’nın oyuncusu ve takım kaptanı, “Maça çok sorumlu bir şekilde hazırlandım. Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nden birçok ünvan ve kupa koleksiyonumda, yalnızca kendi ülkemin ulusal kupası eksikti. Formumuz, onlarınkinden daha iyiydi ve bu başarıyı kazanarak bunu doğruladık. Baskı kesinlikle üzerimizdeydi, ancak kendimizi güvenli ve rahat hissettik. Son iki aydır gösterdiğimiz performanslar, Stefan Pipa Kupası’nı kazanmamız için yeterliydi.” dedi.

VKP’nin kaptanı Juraj Zaťko finalin En Değerli Oyuncusu ödülünü aldı ve bu onuru Slavia’dan Michaela Kánová ile paylaştı.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0