Yenilgisiz Wisconsin, Illinois Karşısında 15. Galibiyetini Arıyor

HomeDünyaDünya Ligleri

Yenilgisiz Wisconsin, Illinois Karşısında 15. Galibiyetini Arıyor

Savunma şampiyonu Wisconsin, Big Ten kadın voleybol konferansındaki üç yenilmez takımdan biri olarak kazanma serilerini sürdürmeye çalışacak. İşte maç öncesi detaylar.

VNL Liderleri Polonya ve ABD, Suwon’da Başa Baş Mücadele Ediyor
Alix, Paris 2024 Oyunlarında Yer Alma Mücadelesine Hazır
VakıfBank, Kadrosuna ABD’li Pasör Çaprazı Jordan Thompson’ı Dahil Etti

Big Ten kadın voleybol ligindeki üç yenilmez takımdan biri olan savunma şampiyonu Wisconsin, sezonun üçüncü haftasının sonunda cumartesi günü kazanma serilerini uzatmaya çalışacaklar.

Northwestern, Indiana, Ohio State, Michigan ve Iowa’yı mağlup ettikten sonra, Badgers Urbana-Champaign’e seyahat edecek ve yerel saatle 18:00’de (23:00 UTC) Illinois ile karşı karşıya gelecek.

Wisconsin, bu sezon lig oyunlarında set kaybetmeden devam ediyor ve çarşamba günü Iowa’yı deplasmanda süpürdüklerinde, deneyimli smaçör Sarah Franklin’in 13 sayısı (dokuz sayı, üç blok, bir ace) ve tecrübeli smaçör Devyn Robinson’ın dokuz sayı ve üç blok ile katkı sağlamasıyla galibiyet serilerine devam etti.

Badgers takımı, aynı zamanda maçları kazanmak için güçlü servislerine de güveniyor.

Sophomore smaçörü Ella Wrobel, “Bu takımın servisle ilgili olduğu gibi harika bir zihniyeti var, ama her şeyle ilgili. Servis çizgisine geri döndüğümüzde, sadece o servise odaklanıyoruz. Bizi başka bir şey dağıtmıyor. Ve sadece kendimizde ve takım arkadaşlarımızda güvene sahip olmak, bu konuda tutarlı kalmamıza yardımcı olan şeylerden biri.” ifadelerini kullandı.

Transfer orta oyuncu Carter Booth da bu yıl Wisconsin için önemli bir parça oldu. İkinci sınıf öğrencisi, Iowa’ya karşı dört sayı ve dört blok yaptı ve geçen hafta Big Ten Savunma Oyuncusu seçildi ve iki maçta 13 blok üretti.

Illinois da çarşamba günü sahaya çıktı ancak farklı bir sonuç elde etti ve Purdue’ye setlerde yenildi. Fighting Illini, sezon için 7-8 galibiyet kaydı tutuyor ve lig oyunlarında iki galibiyet ve üç mağlubiyetleri bulunuyor.

Tecrübeli smaçör Raina Terry, Purdue karşısında Illinois’in en güçlü performanslarından biriydi ve 12 sayı ve dört blok ile katkı sağladı. İkinci sınıf smaçör Brooke Mosher ise 25 asist ile oynadı.

Cuma ve cumartesi günleri arasında toplam 12 Big Ten maçı oynanacak ve bu maçlardan ikisi cuma günü yerel saatle 19:00’da (23:00 UTC) Rutgers vs. Ohio State ve Penn State vs. Indiana. arasındaki maçlar dünya genelinde canlı yayınlanacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0