Transfer İşlemleri İçin Yeni Tarih Duyurusu

HomeBilgi

Transfer İşlemleri İçin Yeni Tarih Duyurusu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı kapsamında belirlenen tarihlerde önemli bir değişikliğe gitti.

U20 Kadın Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemelerinde Finalde
Yusuf Özdemir ve Batuhan Kuru Balkan Şampiyonu!
TVF Plaj Voleybolu Etkinlikleriyle Türkiye Genelinde Heyecan Dorukta

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), sporcu lisans, vize ve transfer işlemlerine ilişkin tarihleri güncelledi. TVF’nin yaptığı duyuruya göre, 31 Aralık 2023 tarihinde sona erecek olan transfer süreçleri, bu tarihin tatil gününe denk gelmesi nedeniyle 02 Ocak 2024 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu güncelleme, TVF Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı’nın 20.c maddesi ve 22.6 maddesinde yer alan hükümleri kapsamaktadır. Söz konusu maddeler, Türkiye 2. Ligi için transfer işlemlerinin 1 Temmuz-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtmektedir.

Ayrıca, tek tip sözleşme imzalayan sporcuların, sözleşme süreleri içinde tarafların karşılıklı olarak sözleşmeyi sona erdirmesi durumunda, sözleşme bitimini beklemeksizin 31 Aralık tarihine kadar bir transfer daha yapabilecekleri belirtilmiştir.

Bu güncelleme, voleybol camiasındaki transfer işlemlerini etkileyen önemli bir değişiklik olup, ilgili tarafların bu yeni tarihleri dikkate almaları beklenmektedir. Türkiye Voleybol Federasyonu, sporcu lisans, vize ve transfer süreçlerini düzenleyen talimatlar çerçevesinde alınan bu kararı önemle duyururken, voleybolseverlerin ve kulüplerin bu güncellemeye göre hareket etmeleri gerekmektedir.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0