Avusturya ve Çekya’dan Başarı: Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Zaferi

HomePlaj, Kar ve Masa VoleyboluKar Voleybolu

Avusturya ve Çekya’dan Başarı: Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nda Kar Voleybolu Zaferi

İtalya'nın Val di Zoldo kasabasında gerçekleşen EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası'nda Avusturya ve Çekya temsilcileri, Kar Voleybolu müsabakalarında zafer elde etti.

U17 Erkek Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası İlk Galibiyeti
2023 CEV Plaj Voleybolu Avrupa Kupası Sona Erdi
U22 Kadın Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası Elemelerine Galibiyetle Başladı

Val di Zoldo, İtalya’da gerçekleşen EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nın ilk edisyonunda, Avusturya ve Çekya takımları Kar Voleybolu yarışmasında zafer elde etti. Kar Voleybolu, programdaki diğer iki spor dalı olan Alp disiplini kayak ve snowboard ile birlikte yer aldı.

Daha önce duyurulduğu gibi (buraya tıklayarak), Avrupa Üniversiteler Spor Birliği (EUSA) tarafından düzenlenen yarışmaya cinsiyete göre altışar takım, altı farklı üniversiteyi temsil ederek katıldı. Vienna Üniversitesi ve Prag Kimya ve Teknoloji Üniversitesi, Dolomitler’in eşsiz manzarası eşliğinde üç gün süren heyecan dolu mücadelelerin ardından zafer elde eden üniversiteler oldu. Sonuçlar, hem Avusturya’nın hem de Çekya’nın kar voleybolu’na genç yaşta tarihinde yer vermesinden kaynaklanıyor ve bu ülkelerin öğrenci oyuncuları, Val di Zoldo’da sporlarına olan bağlılıklarını ve tutkularını bir kez daha kanıtladılar.

Kadınlar kategorisinde ise, Bükreş Ekonomik Çalışmalar Üniversitesi (Romanya) ve Ca’ Foscari Venedik Üniversitesi (İtalya) sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı elde etti. Erkeklerde ise, Klagenfurt Üniversitesi (Avusturya) ve Teknik Üniversite Darmstadt (Almanya) gümüş ve bronz madalya kazandı.

Vienna Üniversitesi’nden Michaela Wengler (AUT) ve Prag Kimya ve Teknoloji Üniversitesi’nden Tadeas Trousil (CZE), En Değerli Oyuncu ödüllerini aldı. Trousil, bu prestijli ödülü, CEV tarafından düzenlenen Avrupa Kar Voleybolu Turu’nun çeşitli duraklarından kazandığı çok sayıda madalyasına ekliyor.

Üç farklı spor dalındaki gerçek yarışmaların yanı sıra Val di Zoldo’daki program, 60’tan fazla katılımcının yer aldığı EUSA Kış Forumu 2023‘ü içeriyordu. Bu etkinliğin amacı, Ulusal Federasyonlar, ortaklar, gönüllüler, sporcular ve diğer destekçileri bir araya getirerek benzersiz kış sporu deneyimleri yaratmak, doğaya daha az etkide bulunmak ve spor etkinliklerini giderek daha sürdürülebilir hale getirmekti. CEV Kar Voleybolu Koordinatörü Daniel Horvath, bir yuvarlak masa etkinliğine katılarak CEV’nin bu konulardaki deneyimini ve vizyonunu paylaştı.

EUSA Avrupa Üniversiteler Kış Şampiyonası’nın ilk edisyonu, Avrupa genelinden 200’den fazla sporcuyu bir araya getirdi. Ayrıca, kar voleybolu’nun türünün herhangi bir çoklu spor etkinliğindeki ilk gösterimiyle rast gelmiş oldu ve 2024’te Gürcistan’ın Bakuriani kasabasında düzenlenecek olan U20 Avrupa Şampiyonası ile kar voleybolu tarihinde yeni bir sayfa açılacak.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0