TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu’nu Ziyaret Etti

HomeHaber

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu’nu Ziyaret Etti

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu'nu ziyaret etti. Ziyaret, aday hakemlerin önemli bir misyon üstlenmelerini, doğruluktan ve adaletten şaşmamalarını vurguladı. Kursun amacı, aday hakemlerin nitelikli bir şekilde sınava tabi olmaları ve ulusal voleybol hakemi olma yolunda ilerlemelerini sağlamak

Türk Voleybol Camiası, Milli Takım Sezonuna Merhaba Gecesi’nde Buluştu
Advan+AGE Projesi: Selanik Toplantısı ve Voleybol Federasyonu İşbirliği
Daniele Santarelli “Hiç Pes Etmeyen ve Her Zaman Zaferin Peşinde Olan Bir Ekip İstiyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ankara’da devam eden Ulusal Voleybol Aday Hakem Kursu’nu ziyaret etti. TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu da ziyarette hazır bulundu. Kurs, 21 farklı ilden katılan 30 hakemin katılımıyla gerçekleşiyor ve 17 Kasım 2023 Cuma günü sona erecek.

TVF Başkanı Üstündağ, ziyaretin ardından duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Eğer voleybol ülkesi olabiliyorsak, aynı şekilde spor ülkesi de olabiliriz. Gelecek hedeflerimiz arasında olimpiyatlar var. Paris 2024 Olimpiyatları‘nda da başarıyı elde etmek ve her alanda birlikte olmak istiyoruz. Bu hedefe ulaşmak için çalışmaya devam etmeliyiz. Sizler önemli bir misyonu ve görevi üstleniyorsunuz. Adalet ve hakkaniyetten şaşmamanız gerekiyor. Bu görevi yerine getirecek olan yine sizlersiniz. İlkeli ve samimi bir duruş sergilemeye devam edin. Doğruluktan ve dürüstlükten asla ödün vermeyin. Hepinize kursunuzda başarılar diliyorum.”

MHGK Başkanı Aziz Yener ve MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar’ın verdiği teorik eğitimler ve saha denemelerinin ardından adaylar sınava tabi tutulacak. Sınavı başarıyla tamamlayan adaylar, Ulusal Voleybol Hakemi olarak kariyerlerine devam etme fırsatı elde edecekler.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0