U19 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye, Namağlup Finalde!

HomeMilli TakımlarAltyapılar

U19 Dünya Şampiyonası’nda Türkiye, Namağlup Finalde!

U19 Kız Milli Takımımız, FIVB U19 Dünya Şampiyonası karşılaşmasında Japonya'yı mağlup ederek adını namağlup bir şekilde finale yazdırdı.

Filenin Efeleri, ABD’ye Mağlup Oldu
2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki Maç Programımız
Nebraska, Çarşamba Günü Rekor Katılımı Kırmaya Hazırlanıyor

Türk voleybolunun genç yetenekleri, uluslararası sahnede adından söz ettirmeye devam ediyor. 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, FIVB U19 Dünya Şampiyonası karşılaşmasında Japonya’yı mağlup ederek adını namağlup bir şekilde finale yazdırdı.

Hırvatistan ve Macaristan’ın ev sahipliğinde düzenlenen FIVB U19 Dünya Şampiyonası‘nda Türk milli takımı, üstün performansı ve gösterdiği üst düzey oyunla dikkatleri üzerine çekiyor. Yarı finalde Japonya ile karşılaşan 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, rakibini 3-0’lık skorla (25–16, 25–12, 25–19) mağlup ederek finale yükseldi.

Milli takımımız, finale yükselerek büyük bir başarı elde etti. Şampiyonluk için sahaya çıkacak olan 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, gösterdiği performansla Türk voleybolseverlerin gururu olmayı başardı. Finaldeki rakip ise ABD olacak. Final maçı 11 Ağustos Cuma günü saat 22.00’de gerçekleşecek ve mücadele TRT Spor Yıldız‘dan canlı yayınlanacak.

Türk voleybolunun geleceğini şekillendiren genç yetenekler, U19 Dünya Şampiyonası’nda sergiledikleri performansla adeta göz kamaştırıyor. Namağlup bir şekilde finale yükselerek Türkiye’yi temsil eden 19 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, şampiyonluk mücadelesi verirken Türk sporseverlerin büyük destek ve heyecanını arkasına aldı.

Türkiye milli takımı, final maçında ABD ile karşı karşıya gelerek şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor. Genç sporcuların azmi ve yetenekleri, Türk voleybolunun geleceği adına umut vaat ederken, final maçı heyecanını tüm Türkiye heyecanla bekliyor.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0