Filenin Sultanları FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Şampiyon Olarak Türkiye’ye Döndü

HomeMilli TakımlarKadın Milli Takımlar

Filenin Sultanları FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde Şampiyon Olarak Türkiye’ye Döndü

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi'nde elde ettiği zaferin ardından Türkiye'ye döndü. Finalde Çin'i 3-1 mağlup ederek şampiyon ola

Filenin Sultanları, İlk Hazırlık Maçında Polonya’ya 3-1 Mağlup Oldu
Eda Erdem: “Takım Olarak Hazırız” – 2023 CEV EuroVolley
Brezilya ve Çin, Türkiye ve İtalya VNL Yarı Finalleri İçin Mücadele Ediyor

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, FIVB Milletler Ligi’nde elde ettiği zaferin ardından Türkiye’ye döndü. Finalde Çin’i 3-1 mağlup ederek şampiyon olan ‘Filenin Sultanları’, İstanbul Havalimanı’nda görkemli bir karşılama ile karşılandı.

FIVB Milletler Ligi’nde yarı finalde ABD’yi, ardından finalde de Çin’i yenerek şampiyon olan ve Türkiye’nin göğsünü kabartan A Milli Kadın Voleybol Takımımız yurda döndü. Milli takım düzeyinde 6. uluslararası kupasını kazanan Filenin Sultanları, İstanbul Havalimanı’nda büyük bir kalabalık tarafından coşkuyla karşılandı. Oyunculara çiçekler verildi ve sevgi gösterileriyle karşılanan takımımız, büyük bir gurur yaşattı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, yaptığı açıklamada, “Çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız. Ülkemize böyle bir gurur yaşattığımız için çok mutluyuz, çok gururluyuz. Burada herkesin emeği, katkısı var. Kulüplerimizin büyük bir pay sahipliği var. İsmini sayamadığım katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu gururla yaşamak güzel bir şey. Daha yolun başındayız. Avrupa Şampiyonası’nda da altın madalya hedefliyoruz. Bu turnuvada şampiyon olmakla kalmadık, tarihte ilk defa Sultanlar dünya sıralamasında birinci sıraya geldi. Hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Milli Takım Başantrenörü Giovanni Guidetti ise “Bana inandıkları için teşekkür ediyorum. Bunun tadını çıkaracağız, dünyada bir numarayız” ifadelerini kullandı.

A Milli Takım kaptanı Eda Erdem ise duygularını şu şekilde dile getirdi: “Bugün karşınızdayız. Bizi şampiyonluğa inandıran bir koçla, bizi yalnız bırakmayan federasyonumuzla karşınızdayız. Takımımla gurur duyuyorum. Bu bizim başarı hikayemizin bir başlangıç noktası. Bu tarihi başarıda benim de adımın olması gerçekten mutluluk verici. Bizi destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizi izleyen insanların duaları ve enerjileri gerçekten bize geçti. Birlikte başardık. Bayrağımızı her zaman gururla dalgalandıran voleybolla kalın. Teşekkür ediyorum.”

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldızlarından Melissa Vargas, turnuvanın MVP’si seçilirken, Zehra Güneş en iyi birinci orta oyuncu seçildi ve Gizem Örge en iyi libero seçildi. Ayrıca en iyi pasör çaprazı ödülünün sahibi Melissa Vargas oldu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-1 mağlup ederek şampiyon oldu ve turnuva boyunca 12 galibiyet elde ederek 114 bin dolarlık bir gelir elde etti. Ay-yıldızlılar, toplamda 1 milyon 127 bin 500 dolarlık ödülün sahibi oldu. Şampiyonlukla birlikte takımımızın gösterdiği üstün performans ve elde ettiği gelir büyük bir gurur kaynağı oldu.

YORUMLAR

YORUMLAR: 0